Šport > Olimpijske igre
57234 ogledov

Naši fantje spravili Japonce na kolena, poškodba Dončića

Košarka Profimedia
Slovenska košarkarska reprezentanca je odigrala drugo tekmo na olimpijskih igrah.

Izbrana vrsta Slovenije si je po drugi zmagi zagotovila napredovanje med najboljših osem. Po Argentini je premagala še borbeno ekipo Japonske (116:81).

Škandal Šport Španci zahtevajo diskvalifikacijo slovenskih košarkarjev

Gostitelji Japonci, ki so v prvem kolu izgubili proti Špancem z 88:77, imajo v svojih vrstah dva košarkarja iz lige NBA, Ruia Hachimuro in Yuto Watanabeja, ter Američana Gavina Edwardsa. Omenjena trojica je nevarna v napadu.

Po prvi četrtini je Slovenija vodila za šest točk, potem ko je bila solidna v napadu in je kontrolirala skok. Na začetku druge četrtine so varovanci Aleksandra Sekulića malce povečali naskok, a so se domačini vrnili in ostali blizu. V 18. minuti je Slovenija povedla za 12 točk in takšno razliko držala tudi ob velikem odmoru pri izidu 53:41.

Prvo ime Slovenije v uvodnih dvajsetih minutah je bil znova Luka Dončić, zbral je 15 točk, šest skokov in štiri asistence. Ob polčasu je kazal znake bolečin v hrbtu, ki ga je mučil že med NBA sezono. Pri Japoncih je Hachimura dosegel 17 točk.

Drugi polčas se je začel v izenačenem ritmu, po zaporednih trojkah Jake Blažiča, Zorana Dragića in Vlatka Čančarja je razlika narasla na 16 točk - 64:48. V 25. minuti je Dončić storil svojo tretjo osebno napako in odšel na klop. Kljub temu so Slovenci kmalu povedli za 20 - 72:52. Po tridesetih minutah so vodili z 80:64.

V zadnjem delu igre so "samuraji" z agresivno obrambo skušali izsiliti dramatično končnico, toda stvari je v svoje roke vzel Dončić in po zadeti trojki prednost dvignil na več kot dvajset. Pri izidu 100:73 je Sekulić svoje glavne adute začel klicati na klop. Končni izid je bil 116:81.

Prvi strelec Slovenije je bil Dončić, v statistiko je vpisal 25 točk ter po sedem skokov in podaj. Dragić je dodal 24, Čančar pa 16 točk. Najboljši pri poražencih je bil Hachimura s 34 točkami in sedmimi skoki.