425 ogledov

Prepoved za nekdanjo najstniško senzacijo

Ruta Meilutyte Epa
Plavalna zvezdnica se je izogibala dopinškim testom.

Mednarodna plavalna zveza (Fina) je litovski plavalki Ruti Meilutyte naložila dveletno prepoved nastopov na vseh tekmovanjih.

22-letna Litovka, ki je osvojila zlato kolajno na poletnih olimpijskih igrah v Londonu 2012, je že lani maja sklenila športno kariero, Fina pa je sporočila, da se je v enem letu kar trikrat izognila dopinškemu preizkusu.

Roland Schoeman Doping Šport Svetovni rekorder in olimpijski zmagovalec padel na testu

Ruta Meilutyte je najbolj zaslovela leta 2012, ko je pri vsega 15 letih v Londonu osvojila odličje najbolj žlahtnega leska na 100 m prsno. Leto kasneje je bila v tej disciplini zlata tudi na svetovnem prvenstvu v Barceloni, v katalonski prestolnici je tedaj postavila tudi nov svetovni rekord.

Ruta Meilutyte | Avtor: Epa Epa