912 ogledov

Prvaki zanesljivo, polom Srbije

EP v rokometu 2020 Epa
Španci v uvodu rokometnega EP prepričljivo ugnali Latvijce, katastrofalni Srbi preslabi za Beloruse.

Rokometaši Španije, branilci naslova, so v uvodnem nastopu na letošnjem evropskem prvenstvu v skupini C v Trondheimu premagali Latvijo visoko s 33:22 (14:11). Najbolj učinkovit je bil s petimi goli Angel Perez Fernandez, ki igra za poljsko ekipo Vive Kielce.

Že pred tem so Nemci v isti skupini premagali novince na EP Nizozemce s 34:23 (15:13). Pri tem so se Nizozemci v prvem delu presenetljivo dobro upirali, a so Nemci v drugem delu potrdili vlogo favoritov na igrišču. Pred 5000 gledalci sta po pet golov za Nemčijo dosegla Kai Häfner in Jannik Kohlbacher, v drugem polčasu pa je blestel tudi vratar Andreas Wolff.

V skupini A v Gradcu so bili Belorusi s 35:30 (16:15) boljši od Srbov, ki na tekmi nikoli niso povedli. V prvem delu jim je še uspelo izničiti zaostanek štirih golov. Nazadnje je bil izid nato poravnan v drugem delu pri izidu 18:18, z delnim izidom 7:2 pa so Belorusi, ki so kasneje vodili celo za sedem golov, tekmo odločili v svoj prid. V beloruskem dresu je z osmimi goli izstopal Arcjom Karaljok, za Srbijo jih je šest dosegel Bogdan Radivojević.

Zvečer so Hrvati v isti skupini premagali Črnogorce s 27:21 (12:13). Tudi tukaj je odločal drugi polčas, ko so se favorizirani Hrvati le razigrali. Režiser preobrata je bil rokometaš Barcelone Luka Cindrić, ki je dosegel šest golov.

Slovenijo v skupini F v Göteborgu čaka prvi nastop v petek, ko se bo ob 18.15 pomerila s Poljsko.