5563 ogledov

Tragedija na zagrebškem polmaratonu

Tek Profimedia
Polmaraton se je končal s smrtjo udeleženca.

Peti zagrebški polmaraton se je končal s tragedijo. Med udeleženci je bil tudi rekreativni tekač, ki je v cilj prišel med zadnjimi, se nato zgrudil in umrl. Zdravniška ekipa mu je sicer takoj priskočila na pomoč, ga oživljala, a pri tem ni bila uspešna. Po poročanju Sportskih novosti je šlo za 43-letnega tekača, ki ni bil član katerega od tekaških klubov.

Sama tekaška prireditev je bila sicer dolgo pod vprašajem zaradi epidemije koronavirusa, a je nazadnje nastopilo 800 tekmovalcev, ki so se potegovali za naslov hrvaškega in balkanskega prvaka. Naslov slednjega je v moški konkurenci osvojil Moldavec Maksim Raileanu, v ženski pa je zmagala Turkinja Fatma Demir.