Šport > Zimske olimpijske igre 2018
304 ogledov

Slovenske uvrstitve na OI

jakov fak klemen bauer
Na olimpijskih igrah so podelili že 69 kompletov odličij.

V Pyeongchangu je znanih že več kot dve tretjini končnih odločitev. Slovenija je še vedno pri eni kolajni, ki jo je na biatlonski tekmi na 20 km osvojil nesojeni nosilec zastave Jakov Fak. Podeljenih je 69 od 102 kompletov kolajn.

Lestvica kolajn:

DRŽAVA ZLATO SREBRO BRON SKUPNO
1. Norveška 11 10 8 29
2. Nemčija 11 7 5 23
3. Kanada 8 5 6 19
4. Nizozemska 6 5 3 14
5. Francija 5 4 4 13
6. ZDA 5 3 4 12
7. Švedska 4 3 0 7
8. Avstrija 4 2 4 10
9. Južna Koreja 4 2 2 8
10. Japonska 2 5 3 10
11. Švica 2 4 1 7
12. Italija 2 2 4 8
13. Češka 1 2 3 6
14. Slovaška 1 2 0 3
15. Belorusija 1 1 0 2
16. Velika Britanija 1 0 3 4
17. Poljska 1 0 1 2
18. Ukrajina 1 0 0 1
19. Kitajska 0 5 2 7
20. ROŠ 0 3 8 11
21. Avstralija 0 2 1 3
22. Slovenija 0 1 0 1
23. Finska 0 0 3 3
24. Španija 0 0 2 2
25. Kazahstan 0 0 1 1
26. Latvija 0 0 1 1
27. Lihtenštajn 0 0 1 1

Slovenske uvrstitve, danes:

9. do 16. hokejska reprezentanca Slovenije
14. Urška Poje, Anja Eržen, Klemen Bauer, Jakov Fak, biatlon, mešana štafeta
41. Marjan Jelenko, nordijska kombinacija, velika skakalnica + 10 km
42. Vid Vrhovnik, nordijska kombinacija, velika skakalnica + 10 km

Končne uvrstitve na ZOI:

2. Jakov Fak, biatlon, 20 km
4. Žan Kranjec, alpsko smučanje, veleslalom
5. Slovenija (Tilen Bartol, Anže Semenič, Jernej Damjan, Peter Prevc), smučarski skoki, ekipno
7. Anamarija Lampič, smučarski tek, sprint
7. Nika Križnar, smučarski skoki, srednja skakalnica
8. Stefan Hadalin, alpsko smučanje, kombinacija
8. Slovenija (Anamarija Lampič, Katja Višnar, Vesna Fabjan, Alenka Čebašek) smučarski tek, štafeta 4 x 5 km
9. do 16. hokejska reprezentanca Slovenije
10. Peter Prevc, smučarski skoki, velika skakalnica
10. Klemen Kosi, alpsko smučanje, kombinacija
10. Boštjan Kline, alpsko smučanje, superveleslalom
10. Jakov Fak, biatlon, skupinski start
10. Jakov Fak, biatlon, skupinski start
12. Alenka Čebašek, smučarski tek, 10 km prosto
12. Urška Poje, biatlon, 15 km posamično
12. Peter Prevc, smučarski skoki, srednja skakalnica
14. Ema Klinec, smučarski skoki, srednja skakalnica
14. Meta Hrovat, alpsko smučanje, veleslalom
14. Urška Poje, Anja Eržen, Klemen Bauer, Jakov Fak, biatlon, mešana štafeta
15. Klemen Bauer, biatlon, 20 km 16. Katja Višnar, smučarski tek, sprint
16. Tim Kevin Ravnjak, deskanje, snežni žleb
16. Tilen Bartol, smučarski skoki, srednja skakalnica
16. Jernej Damjan, smučarski skoki, velika skakalnica
17. Tilen Bartol, smučarski skoki, velika skakalnica
18. Maruša Ferk, alpsko smučanje, slalom
19. Martin Čater, alpsko smučanje, smuk
20. Klemen Bauer, biatlon, skupinski start
20. Klemen Bauer, biatlon, skupinski start
21. Štefan Hadalin, alpsko smučanje, veleslalom
21. Ana Bucik, alpsko smučanje, veleslalom
21. Kaja Verdnik, deskanje, snežni žleb
21. Meta Hrovat, alpsko smučanje, slalom
22. Špela Rogelj, smučarski skoki, srednja skakalnica
23. Jakov Fak, biatlon, sprint
24. Klemen Bauer, biatlon, zasledovanje
24. Ana Bucik, alpsko smučanje, slalom
25. Klemen Kosi, alpsko smučanje, superveleslalom
25. Tit Štante, deskanje, snežni žleb
25. Maruša Ferk, alpsko smučanje, superveleslalom
26. Klemen Bauer, biatlon, sprint
27. Boštjan Kline, alpsko smučanje, smuk
27. Anamarija Lampič, smučarski tek, 10 km prosto
27. Anže Semenič, smučarski skoki, velika skakalnica
28. Jernej Damjan, smučarski skoki, srednja skakalnica
28. Vid Vrhovnik, nordijska kombinacija, srednja skakalnica + 10 km
29. Miha Hrobat, alpsko smučanje, smuk
30. Urša Bogataj, smučarski skoki, srednja skakalnica
30. Alenka Čebašek, smučarski tek, sprint
32. Miha Šimenc, smučarski tek, sprint
33. Timi Zajc, smučarski skoki, srednja skakalnica
34. Tina Robnik, alpsko smučanje, superveleslalom
35. Miha Dovžan, biatlon, 20 km
35. Anja Eržen, biatlon, 15 km posamično
39. Tilen Sirše, sankanje, enosed
41. Marjan Jelenko, nordijska kombinacija, velika skakalnica + 10 km
42. Vid Vrhovnik, nordijska kombinacija, velika skakalnica + 10 km
44. Marjan Jelenko, nordijska kombinacije, srednja skakalnica + 10 km
46. Anja Eržen, biatlon, sprint 47. Jakov Fak, biatlon, zasledovanje
47. Janez Lampič, smučarski tek, sprint
51. Anja Eržen, biatlon, zasledovanje
52. Nika Razinger, smučarski tek, sprint
53. Miha Dovžan, biatlon, sprint
54. Manca Slabanja, smučarski tek, 10 km prosto
59. Manca Slabanja, smučarski tek, skiatlon
59. Miha Dovžan, biatlon, zasledovanje
69. Nika Razinger, smučarski tek, 10 km prosto
72. Mitja Drinovec, biatlon, sprint
75. Urška Poje, biatlon, sprint
80. Mitja Drinovec, biatlon, 20 km
88. Miha Šimenc, smučarski tek, 15 km prosto

Odstopi:
Klemen Kosi, alpsko smučanje, smuk
Ana Drev, alpsko smučanje, veleslalom
Tina Robnik, alpsko smučanje, veleslalom
Martin Čater, alpsko smučanje, kombinacija
Boštjan Kline, alpsko smučanje, v slalomu kombinacije ni nastopil
Miha Hrobat, alpsko smučanje, superveleslalom
Martin Čater, alpsko smučanje, superveleslalom
Miha Hrobat, alpsko smučanje, veleslalom - odstop
Martin Čater, alpsko smučanje, veleslalom - odstop

Komentarjev 0
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.