963 ogledov

Fenomenalen ekipni uspeh Slovenk, a manjkala je pika na i

Urša Bogataj Epa
Marita Kramer razred zase, Urša Bogataj na petem mestu najboljša izmed Slovenk.

Avstrijka Marita Kramer (260,3 točke) je prepričljiva zmagovalka druge posamične tekme svetovnega pokala smučarskih skakalk v nemškem Klingenthalu. Drugo mesto je zasedla Norvežanka Silje Opseth (239,0), tretje pa Nemka Katharina Althaus (236,5). Najboljša Slovenka je bila Urša Bogataj (229,6) na petem mestu.

Kramerjeva je po 12. posamični zmagi v karieri svetovnega pokala izdatno povečala prednost v skupnem seštevku. Na vrhu ima 530 točk, drugo mesto zaseda Althausova s 381., tretja pa je Bogatajeva s 335. Med deseterico sta še Ema Klinec na petem in Nika Križnar na sedmem mestu.

Bogatajeva je po prvi seriji zasedla četrto mesto, v finalu pa je s 130 metrov dolgim skokom, a znova slabšim pristankom, za slabih sedem točk zaostala za stopničkami. Na petkovi tekmi je bila tretja.

Urša Bogataj | Avtor: Epa Epa

Tokrat je bolje nastopila Klinčeva. Na prvi tekmi se ni uvrstila med deseterico, v drugi seriji današnje tekme pa je napredovala z desetega na sedmo mesto. Nika Križnar (202,8) je končala mesto za reprezentančno kolegico. S 124,5 metra dolgim skokom je prav tako pridobila tri mesta v primerjavi s prvo serijo.

Do najboljše uvrstitve v tej sezoni je prišla Špela Rogelj (197,7). Potem ko je bila v petek deseta, je danes končala še mesto višje. Po prvi seriji je bila celo šesta, a je z nekoliko krajšim skokom izgubila nekaj mest. V prvi deveterici so tako končale kar štiri Slovenke.

Da pa je v petnajsterici pristalo pet Slovenk, je poskrbela Jerneja Brecl (175,1). V finalu je po 113,5 metra dolgem skoku zadržala 14. mesto. Nekaj mest je v finalu pridobila Nika Prevc (148,7). Po prvi je zasedala 29. mesto, v drugo pa je zmogla 112 metrov in končala na 26.

Ženske bodo pred novoletno turnejo z dvema tekmama na Ljubnem ob Savinji tekmovale še v avstrijskem Ramsauu v petek, 17. decembra. Dan prej bodo kvalifikacije.

Popoldne bo na veliki skakalnici v Klingenthalu prva od dveh moških posamičnih tekem, začela se bo ob 16. uri.