Šport > Zimski športi
24299 ogledov

Grška senzacija v Chamonixu, Slovenec pristal na urgenci

Ramon Zenhausern Epa
Zenhäusern zmagovalec slaloma v Chamonixu, Grk Ginnis spisal zgodovino, Marovt ponoči pristal na urgenci.

Švicar Ramon Zenhäusern je zmagovalec slaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v francoskem Chamonixu. Grk AJ Ginnis se je s startno številko 45 prebil na oder za zmagovalce in je z zaostankom 1,02 sekunde končal na drugem mestu. Tretji je bil Švicar Daniel Yule (+1,06).  Za Zenhäuserna je to tretja slalomska zmaga v karieri.

V finalu se je sicer izkazal Grk Ginnis, ki je napredoval za 21 mest in se prvič v karieri zavihtel na oder za zmagovalce. Prvič v karieri je zasedel tudi mesto med prvo deseterico. S tem se je vpisal v zgodovino grškega smučanja, saj so to tudi prve stopničke za Grčijo v svetovnem pokalu.

AJ Ginnis | Avtor: Profimedia Profimedia

Vodilni po prvi vožnji Francoz Clement Noel, ki je v Chamonixu dvakrat že slavil, v finalu na domačem terenu ni zdržal pritiska in je odstopil. Olimpijski prvak je sicer slavil na prejšnji slalomski preizkušnji v avstrijskem Schladmingu.

Danes je odstopil tudi Norvežan Henrik Kristoffersen, ki je bil po prvem delu četrti. Njegovega rojaka in trenutno vodilnega v slalomskem seštevku Lucasa Braathena danes ni bilo na startu, saj je bil v četrtek na operaciji zaradi slepega črevesa.

Edini slovenski predstavnik na tekmi Štefan Hadalin je v prvi vožnji za vodilnim Noelom zaostal za 1,70 sekunde in si s Švicarjem Tanguyjem Nefom delil 32. mesto. Finalno vožnjo je zgrešil le za tri stotinke sekunde.

Štefan Hadalin | Avtor: Profimedia Profimedia

Tudi Tijan Marovt je bil na startni listi slaloma, a ga ni začel. Ponoči je namreč zaradi slabosti in bruhanja pristal na urgenci.

Alpski smučarji bodo ostali v Franciji saj se s prihodnjim tednom začenja svetovno prvenstvo v Courchevelu. Po prvenstvu pa bosta do konca sezone še slaloma v ZDA v kraju Palisades Tahoe in finalni v Soldeuu v Andori.