469 ogledov

Vlhova osvojila Zagreb, Hrovatova do prvih točk

Petra Vlhova Zagreb Epa Petra Vlhova.
V finale zagrebške preizkušnje se je uvrstila ena Slovenka.

Slovakinja Petra Vlhova je zmagovalka slaloma za svetovni pokal alpskih smučark na Sljemenu. Drugo mesto je v tem zagrebškem četveroboju osvojila Avstrijka Katharina Liensberger (+0,05), tretje mesto je pripadlo Švicarki Michelle Gisin (+0,22). V finalu se je na prvih štirih mestih ohranila razvrstitev iz prve vožnje.

Zelo blizu najhitrejšim trem je bila danes tudi Američanka Mikaela Shiffrin; štirikratna zmagovalka slalomov na Sljemenu je na četrtem mestu za vodilno zaostala 27 stotink sekunde. Edina slovenska finalistka Meta Hrovat je zasedla 23. mesto (+3,67).

Slovakinja Vlhova je v Zagrebu prvič slavila pred natanko enim letom. Tokrat je osvojila svojo še osemnajsto zmago v svetovnem pokalu, enajsto slalomsko. Petindvajsetletnica vodi tako v skupnem seštevku svetovnega pokala kot tudi v slalomskem seštevku, njena prva izzivalka je Gisinova.

Petra Vlhova Zagreb stopničke | Avtor: Epa Epa

Po treh slalomskih ničlah je znova obe slalomski vožnji opravila Meta Hrovat, ki pa je v celoti lahko zadovoljna le s svojo prvo vožnjo. Na progo Crveni spust se je podala s številko 25, uspešno pobirala vse luknje ter za vodilno Vlhovo zaostala 2,40 sekunde za takrat 14. čas. Gorenjka je v finalu za devet mest pokvarila izhodišče s prve proge. Nobena od tekmovalk, ki so nastopile za njo, ni naredila večjih napak in Hrovatova je zdrsnila na 23. mesto.

Na Sljemenu bo v sredo sledila še moška slalomska tekma.

Na startu prve vožnje v Zagrebu so bile štiri Slovenke. Ana Bucik po Semmeringu, kjer je bila 31., na drugem slalomu po vrsti ni nastopila v finalu. Po spodbudnih vmesnih časih, na podlagi katerih bi se uvrstila v drugo vožnjo, je Goričanka padla na ciljni strmini in ostala brez uvrstitve.

Neja Dvornik je bila prepočasna za še en nastop (43. mesto; +4,83). Tudi Andreji Slokar (+3,93) se ni uspelo prebiti v finale, čeprav je bila s številko 53 blizu nove senzacije. Od drugega kariernega finala sta jo na 31. mestu ločili dve desetinki sekunde.

9. Chiara Mair (Avt)               +2,42
10. Mina Fürst Holtmann (Nor)      +2,56