Šport > Zimski športi
16322 ogledov

Ilka z vzpodbudno premiero, nato hud padec

Ilka Štuhec Val d'Isere Epa
Po moških so prve tekme v hitrih disciplinah dočakale tudi ženske. Ilka Štuhec tik pod stopničkami.

V Val d'Iseru je danes napočil čas za prvi ženski smuk letošnje sezone svetovnega pokala. Na tekmo sta odpotovali dve Slovenki.

Ilka Štuhec, ki je zadnji trening končala na devetem mestu, je izvlekla številko 10, Maruša Ferk pa dres s številko 52. Na startni listi je bilo sicer 53 tekmovalk.

marcel hirscher Legenda Šport Posnetek, ki buri duhove: Se vrača nesporni vladar belega cirkusa?

Ob nastopu Štuhčeve je vodila Avstrijka Corinne Suter. Konkurenčna ji je bila le Italijanka Sofia Goggia, ki je zaostala za 11 stotink, vse ostale so bile več kot sekundo počasnejše.

Tudi najboljša Slovenka se ni uspela približati najboljšima, za Suterjevo je zaostala za 65 stotink in ob prihodu v cilj zasedla tretje mesto. Po nastopu je izrazila zadovoljstvo nad svojo vožnjo.

Takoj za Štuhčevo se je na progo podala Avstrijka Nicole Schmidhofer in v spodnjem delu zletela s proge ter končala v zaščitni ogradi. Tekma je bila kar nekaj minut prekinjena. Poškodovano smučarko so na saneh odpeljali v dolino.

Tudi Federica Brignone je, na istem mestu kot Schmidhoferjeva, z veliko hitrostjo zletela v zaščitno ogrado. Italijanka je na srečo hitro vstala in  se sama odpeljala proti cilju.

S številko 18 se je na progo pogumno podala Američanka Breezy Johnson, najhitrejša na treningih, in bila nagrajena s tretjim mestom. Za Suterjevo je zaostala za 20 stotink in Štuhčevo izrinila s stopničk.

"Prvi smuk je za mano. Moram reči, da glede na to, kaj vse se je dogajalo, sem vesela, da sem živa. Z vožnjo sem zelo zadovoljna, saj sem nadgradila tisto, kar sem si včeraj zadala. Rezerve so seveda tudi še, kar me veseli, saj imam jutri še eno priložnost. Želim pa si, da puncam, ki tako ali drugače končajo ob progi, ni kaj hujšega," je po svojem nastopu dejala Štuhčeva.

Val d'Isere stopničke | Avtor: Epa Epa

Vse do konca tekme na vrhu ni bilo sprememb, tako da je Štuhčeva ostala na četrtem mestu. Do točk je prišla tudi Ferkova, osvojila je 28. mesto z zaostankom 2,44. To so njene prve smukaške točke v svetovnem pokalu po treh letih in devetih mesecih.