71 ogledov

Kriechmayr in Odermatt najboljše prihranila za konec

Vincent Kriechmayr Epa Vincent Kriechmayr.
Alpski smučarji so se merili na zadnjem superveleslalomu sezone.

Avstrijec Vincent Kriechmayr je po finalnem smuku zmagal tudi na zadnjem superveleslaloma sezone. Na obeh zadnjih moških tekmah zime v hitrih disciplinah v Courchevelu je drugo mesto osvojil Švicar Marco Odermatt (+0,53). Njegov rojak Gino Caviezel (+0,75) je bil tretji. Danes četrti Norvežan Aleksander Aamodt Kilde si je že pred superveleslalomskim finalom zagotovil zmago v posebnem seštevku discipline.

Pri moških je veliki kristalni globus prvič pripadel Odermattu, ki je že v Kranjski Gori odločil obračun za skupni seštevek s Kildejem, ki pa je sezono končal z obema malima globusoma v hitrih disciplinah. Odermatt si je ob koncu minulega tedna v Kranjski Gori na 61. Pokalu Vitranc zagotovil tudi mali veleslalomski globus. V sredo je v dvoboju za smukaški seštevek za 13 točk ugnal Švicarja Beata Feuza.

Le slalomski globus še nima lastnika. Norvežan Henrik Kristoffersen, ki je zmagal na obeh veleslalomih za 61. Pokal Vitranc, ima pred prvim zasledovalcem rojakom Lucasom Braathenom 48 točk prednosti.

Ragnhild Mowinckel SVSL Šport Veliki globus oddan, Norvežanka presenetila

Tridesetletni Kriechmayr, aktualni avstrijski športnik leta, je tako kot v finalu sezone svetovnega pokala 2017/18 in na lanskem svetovnem prvenstvu v Cortini d'Ampezzo zmagal na obeh tekmah v hitrih disciplinah. To je bila njegova dvanajsta zmaga v svetovnem pokalu, sedma superveleslalomska.

Kriechmayr je lani zmagal v posebni superveleslalomski razvrstitvi svetovnega pokala za svoj prvi kristalni globus. Letos je v superveleslalomskem seštevku končal na tretjem mestu, ko je za finalne stopničke sezone v avstrijskem dvoboju za zgolj tri točke ugnal rojaka Matthiasa Mayerja.

Od Slovencev sta superveleslalomske točke osvojila Martin Čater in Boštjan Kline. Čater z 12. in 21. mestom, Kline pa s 26. mestom. Sezono v seštevku discipline sta končala na 34. oziroma 47. mestu in nista bila del najboljše petindvajseterice, ki si je prislužila nastop na zadnjem superveleslalomu sezone.