1373 ogledov

Lanišek v igri desetink, še dva orla visoko

Engelberg Epa
Smučarski skakalci so se merili na drugi posamični tekmi v Engelbergu.

Zmagal je Norvežan Halvor Egner Granerud (305,4 točke) pred Nemcem Markusom Eisenbichlerjem (303,7 točke) in Poljakom Piotrom Zylo (296,2 točke). Glavni slovenski adut je bil, tako kot v soboto, Anže Lanišek. Ta je osvojil četrto mesto (295,6 točke) in za las zgrešil druge zaporedne stopničke.

Slovenski uspeh sta dopolnila Cene Prevc (282,6 točke) z desetim in Domen Prevc (271,1 točke) s 17. mestom. Peter Prevc, Bor Pavlovčič, Rok Justin in Tilen Bartol so ostali brez finala.

anže lanišek Sijajen uspeh Šport V tretje gre rado: Lanišku uspel veliki met

Lanišek je po prvi seriji držal šesto mesto (132 m; 151 točk). Vodil je Zyla (132,5 m; 156 točk) pred Japoncem Yukiyo Satom (135,5 m; 154,5 točke) ter Granerudom (141,5 m; 153,1 točke).

Poleg Laniška sta se v finale prebila še dva Slovenca. Cene Prevc (127 m; 139,7 točke) je po polovici tekme zasedal 11. mesto, Domen Prevc (122 m; 131,4 točke) pa 17. mesto.

Ostali štirje slovenski orli se v vetrovno nepredvidljivi seriji niso prebili v finale. Peter Prevc (117,5 m; 120,3 točke) je bil 33., Pavlovčič (120,5 m; 119,4 točke) 35., Justin (115,5 m; 114,1 točke) 40., Bartol (109,5 m; 110,1 točke) pa 43.

Anže Lanišek | Avtor: Epa Epa

Domen Prevc je z drugim skokom (128 m) zadržal pozicijo v prvi dvajseterici, končal je na 17. mestu (271,1 točke). Cene Prevc je ponovil dober nastop iz prve serije (128 m) in se prebil na rob prve deseterico (282,6 točke).

Lanišek je v finalu skočil za odtenek slabše kot v prvo (131 m), a vseeno napredoval po lestvici. Osvojil je končno četrto  mesto (295,6 točke) in lepo zaključil vikend v Švici.

Zmagal je Granerud (135,5 m, 305,4 točke), na drugo mesto se je povzpel Eisenbichler (137,5 m; 303,7 točke), tretji je bil Zyla (127,5 m; 296,2 točke).

"Zelo sem zadovoljen. Sicer ne delam še najboljših skokov, a rezultati so vseeno tu. Bomo videli, kako bo na novoletni turneji, ampak zagotovo se bom potrudil za najboljše skoke," je za Mednarodno smučarsko zvezo (Fis) takoj po nastopu dejal 24-letni Norvežan Granerud.

Slovenski skakalci in skakalke se bodo prihodnjo sredo v Planici pomerili za državne naslove. Ostale skakalce zdaj čaka teden dni premora, preden se bodo zbrali v nemškem Oberstdorfu, kjer se bo v snežnem središču Audi Arena v torek, 29. decembra, začela 69. novoletna turneja štirih skakalnic.