Šport > Zimski športi
5726 ogledov

Prevc znova dokazal, da še ni za staro šaro, točka Kasaija

Peter Prevc Profimedia
Peter Prevc je bil z devetim mestom najboljši orel na posamični tekmi svetovnega pokala v Saporu. Zmagal je Avstrijec Stefan Kraft, ki je s tem še povečal prednost v skupni razvrstitvi. Točke sta osvojila tudi Domen Prevc (19. mesto) in Lovro Kos (23. mesto).

Avstrijec Stefan Kraft (263,0) je zmagal na tekmi svetovnega pokala v Saporu. Vodilni v skupni razvrstitvi, ki je slavil devetič v sezoni, je v finalu z drugega mesta napredoval na prvo in odrekel zmago najboljšemu po prvi seriji Ryoyuju Kobayashiju (262,6). Ta je zaostal le 0,4 točke.

Tretje mesto je osvojil Nemec Andreas Wellinger (256,9), ki se je na stopničke prebil s četrtega mesta po prvi seriji. Eno mesto je v finalu pridobil četrti Avstrijec Manuel Fettner (254,6), dve pa je izgubil Avstrijec Daniel Tschofenig (250,1), ki je končal na petem.

Po polovici tekme je veliko obetal nastop Petra Prevca (231,1), ki si je z daljavo prve serije pripravil šesto izhodišče. V finalu se mu ni izšlo po željah, izgubil je tri mesta in tekmo sklenil na devetem. S tem je poskrbel za najboljšo slovensko uvrstitev.

Enaintridesetletni Dolenjevaščan se je v Saporu vrnil na skakalnice, potem ko je izpustil zadnje tekme v Lake Placidu. Medtem je na druženju z domačimi novinarji v Planici oznanil, da po koncu letošnje sezone končuje kariero profesionalnega športnika.

Prevcui ni uspelo, da bi na prizorišču olimpijskih iger leta 1972 še enkrat stopil na zmagovalni oder, je pa zato ponovno prišel med deseterico. V Saporu je zabeležil štiri od svojih za slovenske skoke rekordnih 23 zmag, zadnje na tem japonskem prizorišču se je veselil 11. februarja 2017.

V drugi seriji sta nastopila tudi Domen Prevc (211,8) in Lovro Kos (206,5). Prvi je s finalnim skokom pridobil štiri mesta za končno 19., drugi pa je napredoval za eno in osvojil 23. mesto.

Izide tekme  si lahko pogledate TUKAJ.

Timi Zajc je tekmo končal že po prvi seriji, osvojil je 31. mesto, Žak Mogel pa je po ponesrečenen poskusu osvojil zadnje, 50. mesto.

Prvič po skoraj petih letih je točke svetovnega pokala osvojil 51-letni japonski veteran Noriaki Kasai. Po prvi seriji je bil 28., v finalu pa je nazadoval na 30. mesto. To je bil že njegov 570. nastop na tekmi svetovnega pokala in prvi po februarju 2020.

Od prvih točk Kasaija v svetovnem pokalu letos mineva že 34 let.

Orli brezhibni Šport Skakalni svet se klanja Kasaiju, ki mu je uspelo nemogoče

Kraft je slavil 39. zmago v pokalu v karieri. Tretje mesto na večni lestvici vseh časov si deli s Poljakoma Kamilom Stochom in Adamom Malyszem, pred njim sta samo še njegov rojak Gregor Schlierenzauer (53) in Finec Matti Nykänen (46).

Stefan Kraft | Avtor: Profimedia Profimedia