Šport > Zimski športi
176 ogledov

Jelar zasenčil oba brata Prevc

peter prevc Epa Po prvi seriji je najbolje kazalo Petru Prevcu, a je v finalu nazadoval na 16. mesto.
Žiga Jelar (252,4) je z osmim mestom na drugi posamični tekmi v Rašnovu dosegel svojo najboljšo uvrstitev v svetovnem pokalu.

Nosilec rumene majice Avstrijec Stefan Kraft (270,3) je zmagal na drugi tekmi v Rašnovu in tako še povečal prednost v skupnem seštevku svetovnega pokala. Drugo mesto je osvojil Nemec Karl Geiger (266,7), tretji je bil Avstrijec Constantin Schmid (260,2).

V drugi seriji so nastopili trije Slovenci. Najbolje se je odrezal Žiga Jelar (252,4), ki je z osmim mestom poskrbel za uvrstitev kariere. V finalu je pridobil šest mest.

kraft geiger schmid | Avtor: Epa Epa

Cene Prevc (243,9) je tekmo končal na 15. mestu, precej pa ga je v finalu polomil njegov starejši brat in naboljši orel po prvi seriji Peter Prevc (242,0), ki je s sedmega mesta nazadoval na 16.

Rok Justin (31. mesto) je za las zgrešil uvrstitev v finale, Jurij Tepeš pa je bil neuspešen že v kvalifikacijah (51. mesto).

Peter Prevc Svetovni pokal Šport Peter Prevc povsem blizu vrha, dvojna nemška zmaga

"Lep vikend je za mano, zadovoljen sem s svojimi skoki. Lepo je biti med deset, tokrat prvič, in upam, da se bo to v prihodnje še ponovilo," je bil uspeha vesel danes najboljši v slovenski vrsti.

"Z današnjo tekmo in celotnim vikendom smo lahko kar zadovoljni. Prikradle so se nam še kakšne manjše napake sem ter tja, kar nas je stalo boljše uvrstitve, a tudi s tem, kar smo dosegli, smo zadovoljni," pa je povzel Igor Medved, glavni trener B-reprezentance, ki je skakalce spremljal v Romuniji.

Kvalifikacije

Ob 11.30 so se v Rašnovu začele kvalifikacije. Za vstopnico na tekmo se je potegovalo pet Slovencev. Najbolje se je odrezal Peter Prevc, ki je kvalifikacije končal na osmem mestu. Rok Justin je bil 18., Cene Prevc 19., Žiga Jelar pa 22. Na tekmo se ni uspelo uvrstiti Juriju Tepešu, ki je osvojil 51. mesto.

Kvalifikacije je dobil Karl Geiger (96 m/128,5) pred Stefanom Kraftom (96,5 m/127,0) in Danielom Andrejem Tandejem (93 m/124,8).

1. serija

Tekma se je začela ob 12.45. Po polovici najbolje kaže Stefanu Kraftu (103 m / 137,7), ki je imel 2,6 točke prednosti pred Karlom Geigerjem (99,5 m / 135,1) oziroma 4,3 pred Constantinom Schmidom (103 m /133,3).

V drugo serijo so se uvrstili trije Slovenci. Peter Prevc je bil sedmi, Žiga Jelar 14., Cene Prevc pa 15. Pred vrati finala je obstal Rok Justin (31. mesto).

Sicer so vsi slovenski A-reprezentanti z izjemo Petra Prevca tekmi v Romuniji izpustili in se doma pripravljajo na nadaljevanje sezone, tudi junak poletov na Kulmu Timi Zajc, ki je minuli konec tedna dvakrat stal na zmagovalnem odru.

1. serija

Rok Justin 89 m / 110,5
Žiga Jelar 98 m / 125,2
Cene Prevc 97 m / 124,0
Peter Prevc  97 m / 128,4

2. serija

Žiga Jelar je z drugim skokom pridobil šest mest in bil na koncu osmi. Cene Prevc je ostal 15. Peter Prevc je s sedmega mesta nazadoval na 16. Poljak Dawid Kubacki (258,6) se je z devetega mesta prebil na četrto, veliko je pridobil tudi 12. po prvi seriji Norvežan Marius Lindvik (253,8), ki je bil peti.

Za zmago sta se udarila najboljša skakalca sezone, na koncu pa je bil uspešnejši Stefan Kraft, ki je slavil s 3,6 točke prednosti pred Karlom Geigerjem.