Šport > Zimski športi
441 ogledov

Dramatična igra stotink, velika šola za Hadalina

štefan hadalin Hadalin je imel 19. vmesni čas prve vožnje, a je kmalu zatem naredil napako.
Alpski smučarji so v Madonni di Campiglio opravili s tretjim slalomom za svetovni pokal v letošnji sezoni.

Na italijanskem prizorišču, ki se je slovenskim ljubiteljem alpskega smučanja vtisnilo v spomin kot prizorišče prve zmage Jureta Koširja, je konkurenco pokoril Avstrijec Marcel Hirscher.

marcel hirscher | Avtor: Epa Epa

Najdominantnejši smučar zadnjih let je v finalu pod žarometi zadržal vodstvo iz prve vožnje in vpisal že 22. slalomsko (49. skupno) zmago v svetovnem pokalu. S tem se je vodilnemu v seštevku discipline Norvežanu Henriku Kristofferesenu približal na šest točk razlike. Salzburžan je s četrto zmago in skupno 534 točkami prav tako prevzel mesto vodilnega v seštevku sezone. Kristoffersen na drugem mestu zaostaja 29 točk.

Drugo mesto je osvojil Švicar Luca Aerni (+0,04), tretje pa Norvežan Kristoffersen (+0,05). Tekmovalci pri vrhu so bili zelo izenačeni. Švicar Daniel Yule (+0,07) je za zmagovalcem zaostal le sedem stotink, a ostal brez uvrstitve na stopničke.

Peti je bil Hirscherjev rojak Manuel Feller (+0,22). Deseti Francoz Alexis Pinturault je zaostal manj kot šest desetink (+0,59), zadnji, ki je zaostal manj kot sekundo, pa je bil Francoz Julien Lizeroux (+0,73) na 13. mestu.

Žan Kranjec in Štefan Hadalin sta odstopila v prvi vožnji.

"Štefan je dobro smučal, a tam na sredini ni šel idealno, naredil je majhno napako, pri kateri je očitno ocenil, da je prevelika napaka. Potem je v strmini, tam kjer se ni dalo, preveč tvegal. Preveč je šel naravnost in odstopil. Kljub tej napaki je bil na zadnjem vmesnem času 19. To je bila ena velika priložnost, ki je nismo izkoristili, pa tudi velika šola za Štefana, da je treba, tudi če se naredi kakšna napaka, po planu, kot si ga je zadal in kot smo si pogledali, odpeljati do cilja in nato pogledati, koliko je tista napaka vzela časa. Če ne prideš v cilj, ni rezultata. Žan pa ni imel prave hitrosti že iz starta ven, potem pa je pojahal kol," je povedal glavni trener moške reprezentance za tehnične discipline Klemen Bergant.

Hadalin zapravil priložnost

V prvi vožnji je bil najhitrejši Avstrijec Marcel Hirscher, kateremu sta se najbolj približala Rus Aleksander Horošilov (+0,23) in Švicar Luca Aerni (+0,37).

Prvo peterico sta zaokrožila Italijan Manfred Moelgg na četrtem (+0,44) in Norvežan Henrik Kristoffersen na petem mestu (+0,49). Razlike so bile zelo majhne, znotraj sekunde je v cilj pripeljalo kar 15 tekmovalcev.

Najboljši slovenski slalomist Štefan Hadalin je bil dobro na poti, da si zagotovi nastop v finalu, nato pa je povozil količek in točke so splavale po vodi. Pred odstopom je imel 86 stotink zaostanka za Hirscherjem, kar je bil 19. vmesni čas.

Žan Kranjec je imel številko 65 in prav tako ni prismučal do cilja.

Kranjec je letos opozoril nase s tretjim mestom na veleslalomu v Alta Badii. S 124 točkami je najboljši Slovenec v skupnem seštevku svetovnega pokala (27. mesto). Slalomskih točk še nima. V Leviju se ni uvrstil v finale, v Val d'Iseru je odstopil. Za najboljšo uvrstitev v nekoč paradni slovenski disciplini je s 16. mestom v Franciji poskrbel Hadalin.