Šport > Zimski športi
1138 ogledov

Štuhčeva navdušila s startno številko 57

Ilka Štuhec Epa
Ilka Štuhec je s startno številko 57 zasedla 17. mesto na superveleslalomu v St. Moritzu. Mariborčanka je bila edina smučarka s startno številko, višjo od 50, ki je osvojila točke svetovnega pokala.

Mikaela Shiffrin je zmagovalka superveleslaloma v St. Moritzu v Švici. Američanka je vpisala 77. zmago svetovnem pokalu alpskih smučark, peto superveleslalomsko in četrto na tekmah v St. Moritzu.

Italijanka Elena Curtoni (+0,12) je osvojila drugo mesto, Romane Miradoli iz Francije (+0,40) je bila tretja. Slovenka Ilka Štuhec je osvojila 17. mesto.

Mikaela Shiffrin | Avtor: Epa Epa
Shiffrinova je zmagala na obeh slalomih v Leviju, nato pa ni posegla po najvišjem mestu do tekme v St. Moritzu, kjer je dobila že superveleslalom leta 2018. Na svetovnem prvenstvu v St. Moritzu je leta 2017 osvojila svoj tretji naslov slalomske svetovne prvakinje od štirih.

Ameriška zvezdnica je števec zmag v svetovnem pokalu v sezoni 2022/23 premaknila na številko 77, s čimer jo od ženske rekorderke rojakinje Lindsey Vonn (82) loči pet zmag, od absolutnega rekorda Šveda Ingemarja Stenmarka (86) pa devet zmag.

Nosilka velikega kristalnega globusa za skupno zmago v minuli zimi, Shiffrin, je pred tekmami na Semmeringu, dvema veleslalomoma in slalomom, s katerimi se bodo sklenila ženska tekmovanja v letu 2022, obranila mesto vodilne v seštevku zime. Shiffrin ima 575 točk, Italijanka Sofia Goggia, ki je bila danes peta, je zbrala 470 točk.

Sofia Goggia Terminatorka Šport Goggia udarila po mizi: "Ali ste nori? Ste nori?"

Edini slovenski nastop na današnji tekmi je bil na repu nastopajočih, ko se je s številko 57 po progi pognala Štuhčeva Mariborčanka je povsem solidno opravila s preizkušnjo. Ob prihodu v cilj je osvojila 17. mesto za novih 14 točk za seštevek svetovnega pokala. Za zmagovalko preizkušnje je zaostala 1,52 sekunde.

Štuhčeva je v soboto navdušila z vrnitvijo na stopničke po skoraj štiri letni odsotnosti z zmagovalnih odrov v svetovnem pokalu. Edina slovenska predstavnica v hitrih disciplinah v ženskih konkurenci na tekmah najvišje ravni je osvojila drugo mesto na smuku, kjer je leta 2017 osvojila prvega od dveh naslovov svetovne smukaške prvakinje.

Štuhčevo naslednji preizkušnji v hitrih disciplinah čakata šele v letu 2023, ko bo St. Anton v Avstriji 14. in 15. januarja gostil smuk in superveleslalom za ženske.