Šport > Zimski športi
1151 ogledov

Nekdo je ugasnil luč: po super soboti porazna predstava orlov

Peter Prevc Lahti Epa Peter Prevc je v finalu pridobil 14 mest.
Smučarski skakalci so se merili na drugi posamični tekmi v Lahtiju, ki je bila obenem jubilejna 1000. posamična tekma v svetovnem pokalu. Slovenci niso blesteli.

Reprezentanca Slovenije je v soboto na ekipni tekmi posegla po drugem mestu, le malenkost je zaostala za zmagovitimi Nemci. V nedeljo so "orli" nastopili slabše. Čeprav se jih je pet uvrstilo v finale, nihče ni posegel po visokih mestih.

Timi Zajc Svetovni pokal Šport Slovenci in Nemci so se v zadnjem skoku udarili za zmago

Zmagal je Nemec Karl Geiger, za njim sta se zvrstila Avstrijca Stefan Kraft in Michael Hayböck. Najboljši Slovenec je bil Anže Lanišek na 10. mestu.

Lahti stopničke 1000. tekma v svetovnem pokalu | Avtor: Epa Epa

Zaradi močnega vetra in sneženja so organizatorji odpovedali današnje kvalifikacije, tako da je v prvi seriji nastopilo vseh 59 skakalcev v konkurenci.

Prvi Slovenec na startni listi je bil Anže Semenič. Nastopil je skromno (109,5 m; 99,4 točke) in s 36. mestom ostal brez finala. V podobnem slogu je skočil Cene Prevc (108 m; 99,8 točke), bil je 35. Boljši je bil Žiga Jelar (114,5 m; 108,4 točke) in si zagotovil uvrstitev v drugo serijo s 26. izidom. Manj od pričakovanj je pokazal Domen Prevc (111,5 m; 104,4 točke) in trepetal za plasman med trideseterico, ki pa ga je vendarle dosegel s 30. mestom.

Timi Zajc ni ponovil sobotne predstave (115 m; 110,7 točke), ostal je daleč od najboljših na 19. poziciji. Anže Lanišek je bil daljši (119 m; 115,4 točke), si priboril 10. mesto, a tudi on ni bil najbolj zadovoljen s svojim skokom. Slab slovenski dan je sklenil Peter Prevc (114 m; 105,5 točke), nekdanji zmagovalec svetovnega pokala je komaj ujel finale z 29. mestom.

Po polovici tekme je vodil Nemec Karl Geiger (122,5 m; 128,6 točke), sledil mu je Japonec Ryoyu Kobayashi (122,5 m; 127,5 točke), tretji je bil vodilni v skupnem seštevku - Avstrijec Stefan Kraft (119,5 m; 124,4 točke).

Planica 2019 Koronavirus Šport Planiški in kranjskogorski praznik pod vprašajem

V finalu je Peter Prevc močno popravil svojo uvrstitev (125 m; 239,0 točke), saj je na koncu zsedel 15. mesto. Nekaj pozicij je pridobil tudi Domen Prevc (116 m; 223,3 točke), na koncu je vpisal 26. izid tekme. Po lestvici pa je rahlo padel Jelar (118 m; 223,1 točke), bil je 27..

Še enkrat pravih občutkov ni našel Zajc (119 m; 227,6 točke) in izgubil precej mest, zadovoljiti se je moral s 24. pozicijo. Najboljši Slovenec je ostal Lanišek (124 m; 247,9 točke), zadržal je deseto mesto.

Geiger je z odličnim skokom ubranil vodstvo (130 m; 266,4 točke), Kraft (126 m; 260,5 točke) je napredoval na drugo mesto, tretji je bil še en Avstrijec Michael Hayböck (125 m; 259,1 točke). Ryoyu Kobayashi je padel na sedmo mesto.

"Danes vsekakor ne moremo biti zadovoljni z rezultati, včeraj smo skakali odlično. Prav tako tudi v petek. Edini svetli točki sta danes deseto mesto Laniška in finalni skok Petra Prevca."