Slovenija
1938 ogledov

“Plačo krvavo zaslužim, ne odpovem se niti centu”

Komentarjev 193
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • bobr 15:59 15.april 2012.

    ZAkaj ti je pa tvoj šef plačeval minimalca na račun,ostalo pa na roke? heheSam sebi si v skledo pljuval, njemu delal uslugo,zdaj se ti pa on lahko sladko smeji iz toplih krajev.Če si bumbar, si pač bumbar.

  • lara.skafar 16:07 15.april 2012.

    Glupi ste vi vsi tukaj. Ne poznate ga osebno, ne poznate njegovega učenja, ne poznate njegovega dela z učenci, nič o njem ne veste. On je vam tujec, meni in še mnogim, ki so to prebrali je bil profesor ali ...prikaži več jim še je profesor za katerega imamo vsi enako mnenje, strog, ampak dober profesor. Bil mi je razrednik zadnji 2 leti osnovne šole in tudi prvi razrednik ki je "ukrotil" naš razred. Ker imate toliko za govorit čez popravljanje testov, vsak dober profesor si vzame čas da popravi test. Morda res ne potrebuje veliko, ker poučuje biologijo, je pa tak tip profesorja, ki išče v naših odgovorih točke, da čim boljše pišemo. Za vsakega si vzame dovolj časa. In seveda popravljanje testov ni tako, da prebereš odgovor daš točke če je prav, vsak profesor mora najmanj 2.krat iti čez test. Če je popravljanje testov tako lahko delo in ti vzame tako malo časa, zakaj torej ne dobivamo, testov nazaj kar že naslednji dan? Potem ker ste govorili za šolo v naravi, na žalost smo mladostniki zmeraj hujši. K

  • lara.skafar 16:17 15.april 2012.

    *Ko je čas za spanje, morajo profesorji bedeti in nas miriti + organizacija. Vsi, ki nas je poučeval, vemo, da je vreden spoštovanja in je profesor, kakršni bi mogli biti vsi ostali. Zadnji dve leti mi je bil razrednik in ...prikaži več tudi prvi razrednik, ki je "ukrotil" naš razred. Če bi šlo za vaše plače, bi se tudi pritoževali in bi svoj prislužen denar varovali. Dodala bi pa samo še to, da je prof.ki se zavzema za svoje učence, do tiste mere, ki je pravična, je pa tudi odkrit človek, brez dlake na jeziku in ti pove mnenje, prav tako pa spoštuje mnenje od drugih. Kadar koli smo potrebovali pomoč ali smo morali kaj razjasniti, nam je povedal svoje, nam pomagal... Mal se zamislite nad svojimi besedami in ga najprej spoznajte, nato sodite o njemu.

  • bobr 16:37 15.april 2012.

    butelj, dodatno delo si najdemza dodatni zaslužeksamo težko v svojem fohu,ker nisem izučen za mizara, vodovodarja, malaraja, zidarja ampak sem se šolal za delo v laboratoriju in delam krvne preiskave,kje denar dobit za javni sektor?<br ...prikaži več />najprej vojsko domov prpelat iz afganistanapotem ukinit vse kurate v vojski in policiji,ker je cerkev ločena po ustavi od državenaj jih cerkev sama plačujedalje:ukinit financiranje cerkevnih ustanov iz proračunaodpret do0kumente o kreditih tajkunomin zarubit kar se zarubit da, če se kreditov ne plačuje,tako kot bi tebi, če ne bi plačeval svojegaonemogočit delodajalcem, da z nakazilom plačujejo delavcem minimalca,ostalo pa v kešu in se s tem izogibajo davkomin še in še in še bi se dalo,če bi se hotelokot je bilo rečeno,lovijo se muhe medtem,ko se mimo sprehajajo sloni

  • luca 20:17 15.april 2012.

    Govoriš neumnosti, jaz sem iz privatnega sektorja in si za svoje otroke želim, da se jim učitelji kar se da posvetijo, da so razredi čim manjši in da je pouk kvaliteten. Niso problem učitelji. Sploh ni problem JU kot taka, ...prikaži več ampak to da je v nekaterih sektorjih polno ljudi, ki nimajo kaj početi in da se še zaposluje. Učitelji, policisti, medicinske sestr, gasilci in še kdo imajo še kako prav, ko nasprotujejo vladnim predlogom, prav tako je neumstna ukinitev subvencioniranega vrtca za drugega otroka in zmanjšanje porodniške, medtem ko istočasno v rog tuliš, da je naravni prirastek negativen in to mislim jaz, ki sem volil tega finančnega ministra in bi ga verjetno ponovno, ampak nekatere odločitve so preprosto nerazumne, s kateregakoli vidika...

  • Taya King 13:16 16.april 2012.

    Tale zanimiv oglas sem dobila preko maila, malo za smeh, malo za res! L.p. Oglas:ssProdam manjši narod, skoraj nov - letnik 1991, dobro vodljiv, zraven priložim nekaj zemlje in malo morja, če pokličete v naslednje pol ure, dobite ...prikaži več še certifikat prave družine, brezplačen tečaj verouka ter voucher za izgon trenirkarjev, homoseksualcev, izbrisanih, Romov in ostale drhali. Telefon: 01 / 478 1000,ssšifra: Slovencelj

  • naistembregu 13:17 17.april 2012.

    SKUPAJ BI SE MORAL VZET!In nastopit proti tej FAŠISTIČNI VLADI!A ste čiste OVCE ali kaj!Je še kaj DEDCEV med Slovenci, a ste res sami mamini sinkoti.Kimate in se smeškate ljudem, ki vas prodajajo kot šuženjčke!!Vaše ...prikaži več otroke....iz njih bodo nekoč kitajci izdelovali hrano!!!!!Ker se ne znate upreti!!!Nimate hrbtenice!!!!Sem učiteljica. ŠTUDIRALA SEM LET za to. Zaslužim 1100evrov!! Morda je to res več kot 600 evrov (KAR JE RES BEDA)ra plača??? Se boste zadovoljili s tem, da imajo nekateri 20krat več. SI NE UPATE POGLEDATI RESNICI V OČI!!!

  • Sonja Ramšak 12:38 18.april 2012.

    Ne poznam ga ampak podpiram vsako besedo sploh pa stavko. Dandanes so otroci preveč nafilani s pravicam in premalo s sankcijami. Pred leti je na šcv profesor v 3. nadstropju poslal iz razreda nekaj fantov..rekel je ..tretja vrsta ven..kaj so ...prikaži več naredili mulci? Čez okno so pometali klopi in stole, da ne govorim o tem da je zraven oš in pot po kateri se pride do šolske menze da ne govorim da je nekoč prišel dijak s pištolo v šolo in grozil prof. slovenščine če mu ne da pozitivno bo streljal..in potem? Sankcije? Krvavo in pošteno si zaslužijo čisto vsi po vrsti takšne plače. Zdravnik, vojak,učitelj,vzgojitelj,gasilec,policisti .spoštovanja vredni poklici

  • Vesna Dolšak 23:09 18.marec 2016.

    Zakaj pa nisi šla za učiteljico, gaja2011? Bi pa še ti zaslužila 1300.

  • Vesna Dolšak 23:09 18.marec 2016.

    Tako je!

  • nasha71 08:51 15.april 2012.

    Lej dude, je MNOGO javnih uslužbencev ki imajo DEJANSKO prevelike plače razni poslanci direktortji in pazi za jeb jo podjetje in si nakažejo odpravnino. Maš starčke cca 75 let nadzornik za promet k potegne na mesec cca5-10 tisočakov, univerzitetni profesorji ...prikaži veči ki zahtevajo za citeranje svojih knjig v predavalnicah bajne denarje,maš folk kot je recimo Bavčar, k se sploh ni vedelo kakšna je njegova funkcija, vendar je bil vseeno na plačilki javne uprave... Imajo vsa državna podjetja svoje advokate pa plačujejo zunanje in to ne malo, zato ne piš bedarij, tako je kot je Zala rekla,ovcam vržejo "kosti" za glodat med tem se pa preureja sistem, sam ne za naše dobro

  • Bizgec 20:15 14.april 2012.

    4 ure = 240 minut, pri povprecnem razredu 30 ucencev je to 8 minut na test. Recimo da ima test stiri naloge na enem listu A4, to pomeni 2 minuti na nalogo. Pri cemer je treba upostevati, da je ucitelj ...prikaži več biologije, ne matematike ali fizike, kjer bi z aviona videl, a je rezultat pravilen ali ne. Bi bil ti sposoben v dveh minutah prebrati odgovor, po moznosti napisan z zelo grdo pisavo, se odlociti koliko tock dati za odgovor in napisati se utemeljitev (da se zascitis pred kretenskimi starsi, da ti ne priletijo z odvetnikom)? In to poceti 4 ure nepretrgoma, ko se ti ze mesa od vsega?

  • Žan Majcen 22:23 14.april 2012.

    bugmeont......dost zalostno da ne ves kok truda ta profesor da za svoje ucence....k bos se kdaj kj tazga komentiru se mal pozanimi .....jst sm ga meu 4 leta tega profesorja in je po mojem mnenju najbolsi na soli ...pa ne ...prikaži veče recem da ne zna bit zatezen....ampak ce me se zdj prasas fotosintezo jo znam ;)

  • Niko_K_ 00:01 15.april 2012.

    SPIZ plača prispevke iz tvoje plače, AMPAK OD KOD PLAČO DOBIŠ? OD NAS, ki vas živimo dragi učitelji. OD TAM!

  • gaja2011 19:51 15.april 2012.

    Na sredini sem nehala brat, ker mi take norosti dvignejo pritisk. Krvavo delaš za svoj denar???? Daj no, kakšne neumnosti pa so to. Za denar delamo krvavo mi v privatnem sektorju, ko še na malico ne moremo, če je gužva ...prikaži več še na stranišče ne moreš. Krvavo delajo delavci na gradbiščih, pa gostinski delavci, ko poslušajo take goste kot je ta, trgovci, pa še kdo bi se našel. Mi, ki polnimo vaše žepe, pa mi ne delamo za 1300 na mesec in ne hodimo ob enih domov.

  • Niko_K_ 11:09 15.april 2012.

    ... Predvidevam, da si učitelj(ica)... Potem bi vedela, da ni 14 dni prakse, ampak je 2x toliko + še posebej nastopi, predmetne didaktike, splošne didaktike in podobna jajca... Pa še nekaj.. Selektivno citiraš, ker si preskočila to, da sem ...prikaži več iz profesorske družine in tudi moja oče in mati oba sta bila profesorja (oče se je upokojil lani).

  • Lilly 11:17 15.april 2012.

    in kaj potem, če bo moral pripravo pripraviti v šoli, na svojem delovnem mestu in ne doma? in to za nekoliko manj denarja (še vedno za več kot 1000€)? a ga bo zato konec? če mu kaj ni všeč, naj ...prikaži več da pa odpoved...na zavodu je ogromno takih, ki bi dali vse za njegovo delovno mesto...vse to pa kar dodatno dela (spremlanje učencev v telovadnico, nabiranje materiala ipd.)...bodimo realni...ima plačano to...ker če imaš na mesec 1300€ in oddelaš pač približno 25 ur (to je 5ur na dan!!!), še nisi mučenik...

  • Uroš Langus 11:24 15.april 2012.

    Problem je cel sistem, ki ne funkcionira. Sistem pa je sestavljen tako, da dolgov ni možno odplačati, le ti pa se vedno bolj večajo. Zelo lepo je vse opisano v dokumentarcu zeitgeist, ki ga najdete tudi na youtubu. Tako imenovano ...prikaži več "zategovanje pasu" bo eventuelno šlo tako daleč, da se bo na neki meri celoten sistem podrl, ampak takrat bo ostala samo revščina, vojna ipd... Če pogledamo razpoložljiva sredstva (ne finančna) lahko vidimo, da je na tem svetu dovolj vsega za vsakogar in nikomur nebi bilo treba trpeti revščine in podobnega sranja.Vse skupaj (tudi vsi vaši komentarji) so posledica sistema, ki ne deluje in tudi ne more delovati. Ne moremo reševati problemov na tako slabi osnovi. Potrebujemo novo osnovo!

  • Avatar atojeto
    atojeto 11:25 15.april 2012.

    Idioti, ovce, hlapci slovenceljski. Lepo so vas nategnili. Namesto, da bi se borili za višje standarde vseh, porivamo druge v drek, ker sami ne znamo zlesti iz njega. V gospodarstvu bi lahko takoj bile plače večje za 50%, če ne ...prikaži več bi odplačevali tajkunskih kreditov, kjer so delavci s svojim odrekanjem dela plače tajkunom kupili firme. V dobrih firmah imajo tudi v gospodarstvu dobre plače. Poznam avtohišo, kjer imajo avtomehaniki tudi do 1200€ in prodajalci celo do 1400€ plače glede na uspešnost. Slabe firme in banke likvidirati in jih ne umetno vzdrževati,, saj so tudi one proračunski porabnik. Uvesti plačilno disciplino, učinkovito pobirati davke, ukiniti vojsko in nekaj nepotrebnih državnih agencij, odpraviti nepoštene odpravnine in nagrade, povečati odgovornost (tudi materialno)direktorjev, menedžerjev in nadzornih svetov, ukiniti državni svet in zmanjšati število poslance državnega zbora, ukiniti polovico občin.. Tepe pa nas tudi majhnost, zato se ne smemo primerjati z velikimi država

  • xy1995 12:09 15.april 2012.

    mene je učil še dve leti nazaj in povem vam da je najstrožji učitelj na šoli, nauči pa toliko da mu ostali učitelji skupaj ne sežejo do kolen. Poleg tega strokovno izpelje vse ekskurzije in tabore. Predvsem pa pri učencu ...prikaži več tako na testu kot pri spraševanju išče znanje in biologijo predstavi na tako zanimiv način da jo enostavno moraš vzljubiti.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.