16 ogledov

'Hat-trick' Raúla za minus štiri

Raúl je tudi pri častitljivih 31. letih še vedno strup za nasprotnikove vratarje Žurnal24 main
Real Madrid s pritiskom na vodilno Barcelono ne popušča. Tokrat je beli balet na težkem gostovanju pri Sevilli rutinirano premagal Andaluzijce (4:2) in zaostanek znižal na vsega štiri točke.

Kot je to že v navadi, je Real Madrid najprej zaostajal, ko je že v 16. minuti z glavo zadel Renato. Po nekaj lepih priložnostih domačih pa je nato celo tekmo igral le še Real, ki je izkoriščal katastrofalne napake Andaluzijcev. Najprej je v sodnikovem podaljšku prvega polčasa izenačil Raúl, ki je nato vajo ponovil še v 63. in 66. minuti za klasični "hat-trick". Pri drugem golu se je predložek Marcela srečno odbil na njegovo levico, pri tretjem pa je vratar Andres Palop izpustil žogo, kjer pa je bil kot že celo kariero na pravem mestu Raúl in Sevillo dokončno utišal. Gol Diega Capela je še vnesel nekaj nemira v vrste gostov, ki pa jih je v sodnikovem podaljšku dokončno razblinil hitri Marcelo. Zanesljiva zmaga je najboljša možna popotnica belemu baletu pred sobotnim "El Clásicom", kjer bo razlika pred prvim sodnikovim žvižgom le minus štiri.

Barcelona
je na stadionu Mestalla povedla v 24. minuti. Natančen je bil trenutno najboljši nogometaš na svetu Argentinec Lionel Messi. Valencia je do izenačenja prišla tik pred koncem prvega polčasa. Glavni krivec za zadetek netopirjev je bil Barcelonin vratar Victor Valdes. Ob podaji iz kota je "zaplaval" v prazno, žoga pa se je od branilca Hedwigesa Madure odbila v gol. Še pred odhodom na odmor je Valencia zadela še enkrat. Za vodstvo Valencie in val navdušenja na Mestalli je z natančnim diagonalnim strelom poskrbel Pablo Hernandez. Katalonski velikan je v drugem polčasu z medlimi napadi poskušal spremeniti izid. To pa mu je uspelo šele v 85. minuti, ko je bil natančen Francoz Thierry Henry.