5 ogledov

Dva zadetka sta bila premalo

Naši Nemcem niso bili kos. Žurnal24 main
Slovenska reprezentanca v inline hokeju je na SP v najpomembnejšem trenutku doživela boleč poraz z 2:5 proti Nemčiji. Naši se bodo v petek pomerili z Avstrijo.

SP v inline hokeju, četrtfinale

Slovenija : Nemčija 2:5

Pa je prišel dan D . Ali je Slovenija dovolj psihično stabilna, da preskoči najtežjo in najpomembnejšo tekmo prvenstva? Tekma v četrtfinalu je prva tekma na izpadanje in težka psihološka preizkušnja za vsakogar. Naši so se vneto pripravljali na ta mentalni preskok, da bi lahko preskočili to oviro, saj niso želeli ponoviti lanske napake, ko so po podaljških izgubili proti "avtsajderjem" Avstrijcem .

V dvorani okoli 30 stopinj Celzija, a najtežji sovražnik je bila sopara, ki izčrpa igralce, predvsem pa vratarja. Nemci so začeli zelo odločno. Niso napadali, držali so plošček v svoji posesti in tako onemogočali slovenske napade. V igri je bila prisotna nervoza, igra nikakor ni stekla. Ob koncu prve četrtine so Nemci povedli z golom Holscherja . Tudi druga tretjina ni bila nič boljša.

Slovenci se bodo v petek pomerili z Avstrijci. © Matic Klanšek

Nemci so v drugi minuti druge četrtine povedli že z 2:0. Ob koncu polčasa je Tadej Nabergoj srečno znižal vodstvo. Drugi polčas so Slovenci začeli zelo odločno in hitro izenačili po golu Matica Kralja . Zadnja četrtina je bila očitno prevelik zalogaj za našo mlado vrsto, saj so že po dvajsetih sekundah dobili gol. Nemce je v vodstvo popeljal Reimer . Štiri minute za tem je imel priložnost Matic Kralj, a je vratar Ower odvrgel palico ter pak izbil, a le do Marjana Manfrede , ki je zatresel mrežo.

A gol žal ni veljal, sodnik ga je zaradi večini neznanega razloga razveljavil, prav tako pa ni dosodil prekrška zaradi odvržene palice. Ob koncu tekme so Nemci še dvakrat zadeli in si tako priborili polfinale s Slovaki . Slovenija se bo v petek pomerila z Avstrijo , ki jo je na tem prvenstvu že prepričljivo premagala. "Težko mi je v tem trenutku. Igra nam nikakor ni stekla, Nemci pa so tekmo nadzirali od samega začetka in razmeroma brez težav zmagali. Očitno še nismo zreli za zmago v četrtfinalu," je po bolečem porazu povedal Matjaž Mahkovec .