7 ogledov

Toni potopil Köln

Luca Toni Žurnal24 main
V najzanimivejših tekmah četrtega kola Bundeslige je Bayern na gostovanju premagal Köln s 3:0. Lokalni derbi med Borussio Dortmund in Schalkejem se je končal z remijem 3:3.

Eintracht : Karlsruhe

Srečanje na stadionu Rhein-Energie se je začelo z enakovredno igro na obeh straneh. Bayern je imel v prvem polčasu več od igre, a si ni uspel pripraviti zrelih priložnosti. Na nasprotni strani je Köln poskušal predvsem preko slovenskega reprezentanta Milivoja Novakoviča, ki pa ga je obramba gostov pogosto lovila v prepovedanem položaju. Po odmoru so evropski prvaki iz leta 2001 le stopili na plin in povedli v 52. minuti, ko je s prostega strela podal Bastian Schweisnetiger, v kazenskem prostoru gostiteljev pa je z ramo zadel Luca Toni. Italijanski reprezentančni napadalec je bil v glavni vlogi tudi osem minut kasneje, ko je zaključil hitro akcijo Ze Roberta. Piko na i k uspešnemu gostovanju varovancev Jürgna Klinsmanna je postavil  Lukas Podolski, ki se je na veliki nogometni sceni uveljavil prav pri Kölnu. Novakovič in Mišo Brečko, ki sta odigrala celotno srečanje, sta prejela tudi rumena kartona. Branilci naslova nemškega prvaka niso izgubili na gostovanju v Kölnu že vse od leta 1995.

Milivoje Novakovič ni uspel prelisičiti Michaela Rensinga. © Reuters

Na derbiju kola je Schalke v Dortmundu v 53. minuti povedel s 3:0 po zadetku Heika Westermanna z glavo. Gostitelji se kljub visokemu zaostanku niso predali in so med 67. in 71. minuto znižali zaostanek na 2:3, ko sta bila natančna Neven Subotić (strel z glavo) in Alexander Frei (strel z razdalje). Gostje so nato prejeli še dva nepotrebna rdeča kartona ( Christian Pander, Fabian Ernst ) in bili zaradi nediscipline "kaznovani" v 89. minuti, ko je z drugim zadetkom na srečanju končni izid z 11-metrovke postavil Švicar Frei. Tradicionalni revirski derbi, na katerem je v vratih gostov debitiral 19-letni Ralf Fährmann , si je na stadionu Westfalen ogledalo kar 80.552 gledacev.

Mladen Petrić je poskrbel za pomembno zmago Hamburga. © Reuters

Podobno srečanje kot v Dortmundu so gledalci spremljali tudi v Hamburgu , kjer je gostiteljem na tekmi z Bayerjem iz Leverkusna uspel popoln preobrat. Po vodstvu farmacevtov z 2:0 sredi prvega polčasa so bili natančni Paolo Guerrero, Ivica Olić in Mladen Petrić . Tako so vse tri točke ostale na severu Nemčije. Strateg Martin Jol je po tekmi dejal: "Ključen je bil zadetek Guerrera z glavo pred odmorom, ki nam je dal zalet za nadaljevanje. Vedel sem, da nam bo uspelo."   Od ostalih tekem omenimo prebujenje Werderja na srečanju z Energie Cottbusom v zadnjih 15 minutah, ko sta se z izjemnima zadetkoma z razdalje izkazala Diego in Torsten Frings. Za tretji zadetek v mreži varovancev Bojana Prašnikarja je poskrbel Boubacar Sanogo . Od nedeljskih tekem omenimo visoko zmago Hannovra , ki je s 5:1 pred domačimi gledalci premagal Borussio Monchengladbach . Za gostitelje sta po dvakrat zadela Szabolcs Huszti in Jan Schlaudraff .