0 ogledov

Ko Benzema zadeva, Lyon zmaguje

benzema_reuters Žurnal24 main
Še nekaj kol nazaj je Lyon zanesljivo vodil v francoski Ligue 1, a se je vse kaj hitro spremenilo. Francoski prvaki so tokrat le dosegli zmago. Birsa in Cesar poražena, Jokić ob 45. minutah do zmage.
"Ne sme biti neučakan. Bolj mora misliti na ekipo in bolj mora biti radodaren. Vse drugo bo prišlo samo od sebe. Ne moremo biti prvaki Francije brez odličnega Benzema," je o svojem najdražjem varovancu Karimu Benzemaju dejal trener Bernard Lacombe. In njegov igralec ga je poslušal, saj se je za zmago proti slabemu Le Mansu kar dvakrat zadel ter tako prekinil strelski post, ki je trajal mesec in pol. Lyon je tako zasledovalcem pobegnil za tri točke. Še najbljižje mu je Bordeaux, ki je gostil Nancy. Varovanci Laurenta Blanca so pred tekmo pričakovali tri točke in jih tudi osvojili, zanje pa je bil najbolj zaslužen Marouane Chamakh, ki je zadel v 88. minuti. Na vrhu lestvice je sicer še vedno velika gneča, saj so zmagali tudi vsi ostali zasledovalci - Paris SG je tudi z novim golom vedno bolj vročega Guillauma Hoarauja slavil doma proti Nici (2:1), Marseille pa je na manjšem večnem derbiju slavil pri St. Etiennu z visokih 3:0. Ni treba posebej poudarjati, da je (kot skorajda vedno) zadel Senegalec Mamadou Niang, in sicer dvakrat. Prvih šest moštev v Ligue 1 po 30. kolu deli točno šest točk!

V soboto sta zelenice teptala tudi legionarja Valter Birsa in Boštjan Cesar, oba pa sta jih zapustila sklonjenih glav: Auxerre je izgubil proti Valenciennesu (0:2), Grenoble pa proti Lorientu (1:3). Birsa je zaigral od 78. minute, Cesar pa je spet igral celo tekmo. Ne eden ne drugi se nista vpisala med strelce. Tretji Slovenec v elitni francoski ligi Bojan Jokič se je v nedeljo zvečer doma pomeril z Rennesom. V igro je vstopil na začetku drugega polčasa, ko je zamenjal Nicolasa Maurica-Belaya. Že ob prihodu v igro so Jokićevi rumeno-modri vodili z 2:0, za končnih 3:0 pa je poskrbel stari znanec iz Maribora, češki napadalec Vaclav Sverkoš. Sochaux je od vseh treh "slovenskih" ekip trenutno uvrščen najnižje, saj zaseda 14. mesto, medtem ko sta Auxerre in Grenoble 10. oziroma 13.