5 ogledov

Rašo in Raptors premagali Bryanta

Toronto Raptors so dosegli drugo zaporedno domačo zmago. (Foto: Reuters)
1/10
Toronto Raptors so vzeli skalp Los Angeles Lakersov s 106:105. Slovenca sta imela majhno vlogo. Jezerniki tako niso več na prvem mestu v ligi NBA, saj so zdaj pred njimi Cleveland Cavaliers.

Toronto Raptors so v Air Canada Centru premagali branilce naslova Los Angeles Lakers s 106:105. Rašo Nesterović je v treh minutah dosegel dve točki in blokado za Toronto, Saša Vujačić pa je bil v dveh minutah brez izkupička za prvake NBA. V preostalih dveh tekmah nedeljskega sporeda lige NBA sta domači ekipi izgubili; Washington Wizards z Los Angeles Clippers z 78:92, New York Knicks pa z Dallas Mavericks z 78:128.

Pred 20.111 gledalci je srečanje odločil Hedo Türkoglu, ki je zadel dva prosta meta 1,2 sekunde pred koncem, pred tem pa izsilil prekršek Španca Paua Gasola (22 točk). "To je bil vprašljiva sodniška odločitev. Moja roka je bila sicer na njegovem hrbtu, vendar ga nisem porinil. Sodniki pa so se odločili drugače, in to prav v ključnem trenutku tekme," je zmajeval z glavo Gasol, ko je opisoval dogodke, ki so prevesili tehtnico na stran gostiteljev.

"Bil sem presenečen. Nisem pričakoval, da bom izvajal proste mete. Pred tem pa sem si poskušal priboriti kar najboljši met," pa je o tem dejal Türkoglu, ki je sicer v 38. minutah zbral vsega devet točk, pet podaj in dva skoka. Andrea Bargnani je za domače dosegel 22 točk, Chris Bosh in Jarrett Jack sta jih dodala po 18, Marco Belinelli pa 16. Kobe Bryant, ki je s 27 točkami, zanj rekordnimi 16 skoki in devetimi podajami za las zgrešil svoj prvi trojni dvojček v sezoni, je zgrešil zadnji met za zmago gostov, ki so vodili v prvih treh četrtinah.