21 ogledov

Mladinci za tretje mesto

Dean Bombač in ostali soigralci so se morali posloviti od finala mladinskega SP. Žurnal24 main
Mladinska rokometna reprezentanca je na SP v Kairu izgubila polfinalno tekmo. Nemci so bili od naših boljši s 27:23. Ivezičevi varovanci bodo za tretje mesto igrali z Egiptom.

Slovenska moška rokometna reprezentanca je v ponedeljkovi prvi polfinalni tekmi mladinskega svetovnega prvenstva v Kairu izgubila z Nemčijo s 23:27 (13:11). Slovenija se bo v sredo, 19. avgusta, borila za bronasto odličje z Egiptom, ki je v drugem obračunu klonil pred Dansko z 21:27 (7:11). Izbranci slovenskega selektorja Slavka Iveziča niso najbolje začeli obračuna, Nemci so hitro povedli s 3:0. Nato so se vendarle zbrali in z dobro igro v obrambi ujeli tekmece pri izidu 7:7. Slovenci so do konca prvega polčasa nadaljevali odlično obrambo ter na odmor odšli z dvema zadetkoma prednosti (11:13).

Bili smo tako blizu raja, vendar nas je mrk v naši igri v zadnjem delu tekme od tega oddaljil.

Staš Skube

V nadaljevanju so vse do 40. minute gospodarili na igrišču in si priigrali štiri gole prednosti (21:17). Nato so na sceno stopili Nemci, ki so z granitno obrambo povsem onemogočili Ivezičeve varovance. Nemci so v zadnjih 15 minutah povsem zasenčili Slovence, delni izid 10:2 zgovorno priča o njihovi premoči. "Bili smo tako blizu raja, vendar nas je mrk v naši igri v zadnjem delu tekme oddaljil od njega. Na igrišču smo dali vse od sebe, toda na žalost nam ni šlo. Zdaj se moramo dobro zbrati za tekmo za bronasto kolajno," je po dvoboju dejal srednji zunanji Trima Staš Skube.