15 ogledov

Grand slam nedelja razveselila Rdeče vrage

Grand slam nedelja je v Angliji postregla s prepričljivo zmago Manchester Uniteda nad Liverpoolom (3:0). Chelsea je na srečanju z Arsenalom (2:1) spreobrnil izid z dvema zadetkoma Didierja Drogbaja.

: Arsenal 2:1

Na Old Traffordu so gledalci videli suvereno zmago Manchester Uniteda nad Liverpoolom , ki jo je že v 34. minuti po podaji Wayna Rooneya z leve strani napovedal Wesley Brown . Branilec Rdečih vragov je z ramo zadel šele tretji zadetek v desetih letih nastopanja za branilce naslova angleških prvakov. Odločilni trenutek na srečanju se je zgodil v 44. minuti, ko je drugi rumeni karton prejel vezist Liverpoola Javier Mascherano . Sodnik Steve Bennett ga je izključil zaradi prigovarjanja, potem ko je kaznoval Fernanda Torresa z rumenim kartonom. Argentinskega reprezentanta je rdeči karton tako razjezil, da nikakor ni želel zapustiti igrišča. Z njega so ga morali pospremiti soigralci in tudi razburjeni strateg Redsov Rafael Benitez.

Javier Mascherano je bil izjemno razburjen ob koncu prvega polčasa, ko je precej rdeči karton. © Reuters

Po odmoru je bil evropski prvak iz leta 2005 le bleda senca ekipe, ki je pred tem slavila na sedmih zaporednih tekmah. Še najbližje izenačenju je bil v uvodnih minutah drugega dela ob poizkusu z razdalje Stevna Gerrarda . Nato pa so gostitelji znova prevzeli vajeti igre in nizali napad za napadom, njihove nalete pa je uspešno zaustavljal Pepe Reina . Španski vratar je drugič pobral žogo iz mreže v 79. minuti, ko je po podaji Nanija s kota 24. zadetek v prvenstvu z glavo zabil Cristiano Ronaldo , zmago varovancev Alexa Fergusona pa je po lepi ekipni akciji z močnim strelom z roba kazenskega prostora potrdil Nani. Liverpool je tako ostal praznih rok še na sedmi od zadnjih osmih tekem z Manchester Unitedom. Nogometaši iz mesta ob reki Mersey so zadnji uspeh nad večnimi tekmeci dosegli aprila 2004.

Joe Cole je bil zelo aktiven na desni strani napada Chelsea predvsem v zaključku prvega polčasa. © Reuters

Na londonskem derbiju so bolje pričeli nogometaši Chelsea , ki so že v uvodnih minutah ogrozili vratarja Arsenala Manuela Almunio , ko je s prostega strela natančno meril Michael Ballack . Topničarji so nato prevzeli pobudo in narekovali visok ritem igre. Najbližje vodstvu je bil Emmanuel Eboue , ki se po zmedi v kazenskem prostoru modrih ni najbolje znašel. Na nasprotni strani pa so modri pretili predvsem iz protinapadov, kjer sta prevladovala Joe Cole in Didier Drogba.

Tudi po odmoru se je nadaljeval atomski nogomet z obilo priložnosti na obeh straneh. Gostje so do vodstva prišli v 59. minuti, ko je po podaji s kota na bližji vratnici najvišje skočil Bacary Sagna in zabil prvi zadetek v dresu Arsenala. Chelsea je odgovoril v 73. minuti, ko je po neuspešnem izbijanju žoge z močnim strelom z roba kazenskega prostora izenačil Drogba . Napadalec Slonokoščene obale je bil v glavni vlogi tudi v 81. minuti, ko je po podaji rezervista Nicolasa Anelke z glavo zabil odločilni zadetek za ohranitev Chelseajevega upanja na tretji naslov prvaka v štirih letih. Modri tako na Stamford Bridgeu ostajajo neporaženi že več kot štiri leta (78 tekem). Arsenal je tudi na peti zaporedni tekmi v angleškem prvenstvu ostal praznih rok, saj je pred tem štirikrat zapored remiziral.

Avram Grant se je na klopi Chelseaja takole razveselil drugega zadetka Didierja Drogbaja. © Reuters

Na lestvici ima Manchester United po veličastni predstavi 73 točk in se mu sedem kol pred koncem nasmiha 17. naslov prvaka. Chelsea je po zmagi na londonskem derbiju pri 68-ih točkah, Arsenal jih ima 67. Vodilni trojici na lestvici sledi Liverpool z 59-imi točkami, ki se bo še naprej bodil z mestnim tekmecem Evertonom (57) za nastop v Ligi prvakov v prihodnji sezoni. Modri iz Liverpoola so v tem kolu pred domačimi gledalci le remizirali z West Hamom (1:1). Na gostovanju pri vročem Tottenhamu je klonil Portsmouth (6. mesto; 50 točk) z 2:0. Za največje presenečenje kola je poskrbel Sunderland , ki je na gostovanju presenetil Aston Villo (7. mesto; 49. točk) z zadetkom Michaela Chopre v 83. minuti tekme.