4 ogledov

Polom kariok in gavčev

Slavju Čilencev ni bilo videti konca. Žurnal24 main
V kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2010 v Južnoafriški republiki sta reprezentanci Brazilije in Argentine doživeli nov polom. Karioke so remizirale z Kolumbijo, gavči pa so izgubili proti Čilu.

Kvalifikacije za SP 2010, Južna Amerika

Bolivija : Urugvaj 2:2
Venezuela : Ekvador 3:1
Brazilija : Kolumbija 0:0
Paragvaj : Peru 1:0
Čile : Argentina 1:0

Najslavnejši reprezentanci Južne Amerike so v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2010 v Južnoafriški republiki ponovno razočarale svoje navijače. Brazilci so se v Rio de Janeiru na sloviti Maracani pred 70.000 gledalci s Kolumbijo razšli brez zadetkov. Eden glavnih zvezdnikov brazilske reprezentance Kaka je izgovor v slabi predstavi našel v dolgem potovanju iz nedeljske tekem v Venezueli: "Izgovorov ne iščem rad, toda potovanjem nam je vzelo veliko moči." Argentinci pa so na gostovanju v Čilu ostali praznih rok. Edini zadetek na tekmi je v 36. minuti dosegel Fabian Orellana. S tem zadetkom je svoji domovini zagotovil prvo zmago nad Argentino po letu 1973. Selektor gavčev Alfio Basile je po tekmi izrekel veliko pohval na račun njihovih nasprotnikov: "Nikoli še nisem videl tako dobre predstave Čila. Neverjetno je koliko so pretekli. Bili so kot stroji, ki so na vsakem kočku igrišča pritiskali na nas. Izgledalo je, kot da bi jih bilo 15 in ne 11." Tako selektor gavčev Alfio Basile kot selektor kariok Carlos Dunga sta pod vse večjim pritiskom javnosti, ki niso zadovoljni s povprečnimi rezultati njihovih ljubljencev.

Robinho je bil brez moči. © Reuters

Poglejte še

Kaka v zgodovino

Precej bolje pa igra še naprej vodilni Paragvaj , ki je na domačem igrišču z zadetkom Beniteza premagal zadnjeuvrščeni Peru . Venezula je s 3:1 ugnala Ekvador. Že v torek pa sta se Bolivija in Urugvaj razšli z neodločenim izidom 2:2. Sicer je v domačem La Pazu bolje kazalo bolivijskim nogometašem, a so gostje v zadnjih trenutkih tekme prišli do neodločenega izida in pomembne točke. Na 3600 metrih nadmorske višine v bolivijski prestolnici so se bolje znašli domači nogometaši, ki so po zadetkih Marcela Martinsa v 14. in 42. minuti povedli z 2:0. A Urugvajce je v odsotnosti zvezdnika Diega Forlana v igro z golom vrnil Carlos Bueno v 63. minuti, le tri minute pred koncem tekme pa je gostom točko zagotovil veteran Sebastian Abreu . "Zaslužili smo si točko, saj smo na igrišču pokazali moč, željo in pogum," je dejal gostujoči kapetan Diego Lugano . Na lestvici ima Paragvaj po desetih tekmah že šest točk prednosti pred drugouvrščeno Brazilijo, Argentina zaostaja sedem točk, prav toliko tudi Čile.