17 ogledov

Končno tretja zmaga Jesenic!

V Zagrebu so medvedi železarje premagali po podaljšku, na Jesenicah jim niso bil Žurnal24 main
V 22. kolu lige Ebel so Acroni Jesenice končno dosegle tretjo zmago. Po Albi in Olimpiji je padel Medveščak. Končni izid 3:1. Tilii Olimpiji ni uspelo narediti preobrata in dunajski Capitals so zmagali s 5:3.

Acroni Jesenice so v tekmi 22. kola lige Ebel doma gostile zagrebški Medveščak, ki jih je v prvem kolu premagal po podaljšku. Na drugi tekmi pod vodstvom novega trenerja Mika Posme so železarji dobro začeli, nenazadnje so imeli velik motiv: "Moramo končno doseči tretjo zmago". Pritiskali so večji del prve tretjine. Največ priložnosti je imel Andrej Hebar, a je bil slovenski vratar na golu Medveščaka, Robert Kristan, vselej na mestu. Gostje so imeli nekaj priložnosti le ob igralcu več, tudi domači power playa niso znali izkoristiti. Po 20 minutah je bilo pred 1.700 gledalci 0:0. Nekaj 100 kilometrov stran pri Vienni Capitalsih so gostovali hokejisti Tilie Olimpije. Na prvi odmor so odšli z zaostankom 0:1. Dunajčane je v vodstvo povedel Francois Bouchard.

10. Jesenice 9

Prvih 15 minut druge tretjine Jeseničani niso odigrali tako prepričljivo kot v prvi tretjini. Ko so imeli gostje tretjič igralca več, se je celo zdelo, da prevzemajo pobudo. A nato se je Jesenicam odprlo. Ob igralcu manj je Hebar ukradel plošček, predrsal celotno ledeno ploskev in z neubranljivim strelom končno premagal Kristana. Le dve minuti kasneje je na 2:0 povišal Žiga Jeglič. Medveščak je bil kot razbita vojska in to so železarji izkoristi ter povedli s 3:0. Svoj prvi gol za Jesenice je dal Robert Robins. 3:0 je bil izid po drugi tretjini. Trije goli so padli tudi v drugi tretjini na drugem srečanju slovenskega moštva. Vse so dali hokejisti Capitalsov in Olimpija je po 40 minutah zaostaja že z 0:4.

Zadnji tretjini sta do 52. minute minevali mirno, nakar je sledila nova akcija. Ob dveh igralcih več so močno pritisnili hokejisti Medveščaka. Pritisk se je končal, ko sta se s pestmi pomerila Martin Konrad, nekdanji Jeseničan, in Robins, novi Jeseničan. Tri minute pred koncem so gostje z nekaj sreče znižali na 1:3. To je bil tudi končni izid v Podmežakli, saj domači v zadnji minuti niso uspeli zadeti praznega Kristanovega gola. Medtem je nekaj upov v preobrat na Dunaju z dvema goloma v razmaku 44 sekund vrnil Frank Banham. Znižal je na 4:2. A več Olimpija ni zmogla, tik pred koncem je za končnih 5:2 zadel David Rodman. Ljubljančani so tako zamudili priložnost, da bi se povzpeli na osmo mesto lige, oziroma da bi se približali Sapi, ki je tako kot Medveščak izgubila.