9 ogledov

Portugalska nadigrala Slovenijo

Za zdaj je največji dosežek slovenske futsal reprezentance nastop na evropskem p Žurnal24 main
Slovenska futsal reprezentanca je z 1:6 izgubila proti Portugalski na prvi tekmi dodatnih kvalifikacij za nastop na svetovnem prvenstvu. Povratna tekma bo 15. aprila v Lizboni.

Futsal, dodatne kvalifikacije za SP

Slovenija : Portugalska 1:6

Futsal reprezentanca Slovenije je na prvi tekmi dodatnih kvalifikacij za nastop na letošnjem svetovnem prvenstvu v Braziliji pred domačimi gledalci v Ljubljani izgubila proti Portugalski z 1:6. Za Slovenijo je zadel Slaviša Goranovič , za Portugalsko pa Ricardinho , Pedro Costa , Ivan , Jardel , Goncalo in Israel . Slovenci so v Tivoliju odigrali 116. uradno tekmo, ki je bila hkrati tretja proti Portugalcem. Po besedah vseh v slovenskem taboru je obračun s Portugalsko velik izziv tej generaciji, saj Slovenija še ni zaigrala na svetovnem prvenstvu. Po drugi strani ekipa s Pirenejskega polotoka spada med prvih pet najboljših reprezentanc na svetu in že ima izkušnje z igranjem na SP.

Tehnično odlično podkovano moštvo selektorja Orlanda Duarteja je mrežo Darka Tokiča načelo že v peti minuti, ko je bil uspešen prvi zvezdnik Ricardinho. Le nekaj sekund za tem so gosti povedli že z 2:0, ko je Pedro Costa učinkovito dokončal protinapad. Pravi polom gostiteljev je v 12. minuti po lepi dolgi diagonalni podaji Israela napovedal zadetek kapetana Ivana. Le dve minuti za tem je Jardel povišal že na 4:0, Goncalo pa je v 16. minuti praktično že odločil potnika v Brazilijo, kjer se bodo oktobra merile najboljše svetovne reprezentance. Slovenci so bili pred približno 2000 gledalci nekajkrat nevarni le s streli od daleč, še najbolj Rajko Uršič v osmi in Benjamin Melink , ki je v 16. minuti zatresel vratnico.

Reprezentanca Portugalske je na svetovnem prvenstvu nastopila že dvakrat. © Saša Despot

Drugi polčas se je začel bolj umirjeno, več pa so bili pri žogi domačini, ki so po nekaj novih strelih od daleč v 27. minuti vendarle zatresli tudi portugalsko mrežo. Portugalci so nad Slavišo Goranovičem napravili prekršek, prosti strel je izvedel Denis Ibrišimovič , podal prav do Goranoviča, ki je z leve strani znižal na 1:5. Štiri minute pozneje je bil zelo blizu uspeha Igor Osredkar, a nekaj centimetrov je preprečilo novo veselje domačih nogometašev. Zato pa so se v 32. minuti spet veselili gosti, ko je na 6:1 po protinapadu povišal Israel. Tekma v Tivoliju se tako ni končala po željah slovenskih igralcev in njihovih navijačev, še več, Dobovičnikovi izbranci so si priigrali tak zaostanek, da skoraj gotovo ne bodo člani tiste evropske šesterice, ki si bo mesto na SP priigrala v dodatnih kvalifikacijah. Povratna tekma bo v torek, 15. aprila, v Lizboni.