Oglaševanje
83 ogledov

Znani Slovenci igrali poker kar 200 metrov pod zemljo

pokerstars
1/8
Žurnal24 main
Najgloblji turnir v pokru v Sloveniji

Največja spletna stran za igranje pokra na svetu PokerStars je v sodelovanju z Muzejem premogovništva Slovenije v Velenju organizirala ekstremni turnir v pokru, ki je potekal skoraj 200 metrov pod zemljo. V družbi profesionalnih igralcev pokra in drugih ljubiteljev te igre so se znani Slovenci, med katerimi so bili 6pack Čukur, Tim in Toni iz skupine In&Out, Igor Bračič (Slon in sadež), Katja Jevšek, Klemen Klemen, Iztok Melanšek (Tabu), Fredi Miler in številni drugi, pomerili v prvem podzemeljskem turnirju v pokru pri nas.

Veličasten ambient in adrenalinsko vzdušje

Gostitelja ekstremnega dogodka sta bila priljubljena TV-voditelja in prva slovenska člana ekipe PokerStars Peter Poles in Dani Bavec, ki sta na dogodku zelo uživala. »Navdušena sva nad druščino, ki se je zbrala tako globoko pod zemljo, od najinih prijateljev s slovenske zabavne scene do profesionalnih igralcev in drugih ljubiteljev pokra. Ambient je resnično veličasten, adrenalin   turnirja v pokru pa daje dogodku še poseben pečat,« sta dejala Poles in Bavec. Na turnirju pa se nista zabavala le onadva, ampak tudi vsi drugi igralci, ki so se v večini izkazali za dobre poznavalce pokra. Na ekipnem tekmovanju je tako prvo mesto zasedla ekipa, v kateri so se zbrali Iztok Melanšek iz skupine Tabu, profesionalna igralca Matej Kalčič in Andreja Bešter ter spletni kvalifikant Robert Marolt. Drugo mesto je zasedla ekipa, ki so jo sestavljali Andrej Žiberna iz Pokernews, spletna kvalifikanta Nikola Goričanec in Kristijan Voler ter profesionalni igralec Simon Mikek. Na tretjem mestu pa so pristali 6pack Čukur, Klemen Klemen, spletni kvalifikant Damir Omerčević in Maja Cubr iz Društva Projekt Človek.

Ob koncu dogodka sta Poles in Bavec v imenu PokerStarsa podelila tudi donatorska sredstva dobrodelnima organizacijama po njuni izbiri. Izbrala sta Medobčinsko zvezo prijateljev mladine Velenje in Društvo Projekt Človek.

Ogled skrivnostnih rudniških rovov

Poleg igranja najglobljega turnirja pokra pri nas pa so se udeleženci podali tudi na ogled Muzeja premogovništva Slovenije. Tam so spoznali, kako je v preteklosti potekalo življenje in delo globoko pod zemljo, s kakšnimi napravami so rudarji včasih odkopavali lignit ter kako se je premogovništvo razvijalo od starih dni. »Muzej premogovništva Slovenije v Velenju ponuja pristen pogled v delo in življenje rudarjev v premogovnikih iz naše preteklosti. V kombinaciji s pokrom smo za vse udeležence najekstremnejšega turnirja v Sloveniji pripravili zanimivo doživetje, ki jim bo zagotovo še dolgo ostalo v spominu,« je dejal Stojan Špegel, vodja Muzeja premogovništva Slovenije.