1620 ogledov

Fantastično: dvojen slovenski šok v Parizu!

Tamara Zidanšek Roland Garros Reševalni pas/Twitter Tamara Zidanšek.
Slovenske teniške igralke so se v prvem krogu glavnega žreba OP Francije predstavile v lepi luči.

Tamara Zidanšek je uvodnem krogu uprizorila prvovrstno senzacijo. Trenutno 85. igralka na jakostni lestvici WTA je bila boljša od šeste nosilke turnirja v Parizu in sedme igralke na svetu, Kanadčanke Biance Andreescu, ter po treh urah in 20 minutah zmagala s 6:7 (1), 7:6 (2) in 9:7.

Triindvajsetletna Zidanškova je bila izjemno trd oreh za tri leta mlajšo tekmico iz Kanade in zmagovalko odprtega prvenstva ZDA v New Yorku iz leta 2019. Uvodna dva niza sta epilog dobila šele po podaljšanih igrah. Prvega je zanesljivo dobila Kanadčanka, drugega Slovenka, v odločilnem tretjem nizu pa je favorizirana Andreescujeva v deveti igri odvzela začetni udarec teniški igralki iz Slovenskih Konjic in povedla s 5:4.

A Zidanškova ni vrgla puške v koruzo, v naslednji igri je tudi ona odvzela servis tekmici in izenačila na 5:5. V dvanajsti igri je imela Zidanškova na začetni udarec tekmice zaključno žogo za končno zmago, a se je Andreescujeva izvila iz neprijetnega položaja in izenačila na 6:6.

"Mrtvi tek" se je nadaljeval vse do 16. igre, ko je Zidanškova - pri vodstvu v igrah z 8:7 - zaigrala naravnost sijajno in na servis tekmice povedla s 40:15 in nato izkoristila drugo zaključno žogo na dvoboju ter se prvič v zgodovini OP Francije prebila v drugi krog. V letih 2019 in 2020 je obstala v prvem krogu.

"Prvič sem premagala igralko, ki je v 'top 10', kar je velika stvar in dokaz, da lahko igram proti najboljšim. Peščena podlaga je moja najljubša, poskušala sem taktično in mentalno popraviti svojo igro. Borila sem se in si govorila, da se lahko dvoboj obrne tudi v moj prid, potem ko sem imela lani z Muguruzo podoben obračun v uvodnem krogu. Imela sem to izkušnjo in to mi je pomagalo," je po današnji zmagi za MMC povedala Zidanškova.

Naomi Osaka OP Francije Šport Po kazni neverjeten odgovor zvezdnice

Polona Hercog OP Francije Roland Garros | Avtor: Epa Epa

Najboljša slovenska teniška igralka Polona Hercog je uspešno začela nastope na drugem turnirju za veliki slam v sezoni. Hercogova, sicer 73. igralka z lestvice WTA, je v prvem krogu po uri in 55 minutah igre s 6:1, 3:6 in 6:4 premagala 16. nosilko Nizozemko Kiki Bertens. Hercogova se bo v drugem krogu pomerila z domačinko Caroline Garcia.

Hercogova je izjemno začela dvoboj in po le 31 minutah igre prvi niz dobila s 6:1. V drugem je Bertensova pokazala drugačen obraz, Slovenka je naredila več napak in Nizozemka je s 6:3 izenačila razmerje moči.

Tretji niz je bolje začela 16. nosilka, ki je povedla z 2:0, a je Hercogova izenačila, nato je bila spet pobuda na strani Nizozemke, ki je imela prednost 4:2. Vendar se je Slovenka vrnila na 4:4, nato tekmici odvzela začetni udarec in na koncu ohranila mirne živce ter uspešno servirala za zmago v nizu s 6:4 in dvoboju.

federer Nejevolja Šport Federer zadržan glede domnevne zlorabe manekenke

Kaja Juvan OP Francije Roland Garros | Avtor: Epa Epa

Poljakinja Iga Swiatek, deveta igralka sveta, je na na teniškem odprtem prvenstvu Francije uspešno začela obrambo naslova. Proti mladi Slovenki Kaji Juvan, 101. igralki z lestvice WTA, je v prvem nizu "zavezala kravato" s 6:0, v drugem se je Juvanova uspešneje upirala, vendar je na koncu prevladala osma nosilka s 7:5. Dvoboj je trajal 1:29 ure.

"Igrali sva na pesku, na katerem je Iga najmočnejša in je tudi njena najbolj priljubljena podlaga. Pred dvobojem zaradi zdravstvenih težav v zadnjem obdobju nisem imela velikih pričakovanj. Danes sem se pomerila s svojo najboljšo prijateljico, a svoja čustva do nje sem potisnila v ozadje in se borila po svojih najboljših močeh," je na uradni novinarski konferenci dejala Juvanova, ki je pred kratkim prebolela covid-19.

federer "Vesel sem, da ..." Šport Federer razkril, s katerim cepivom se je cepil

Od odprtega prvenstva Francije sta se že poslovili dve zmagovalki. Za Španko Garbine Muguruzo, ki je teniški turnir v Parizu osvojila leta 2016, je bila danes usodna Ukrajinka Marta Kostjuk, ki je slavila s 6:1 in 6:4, medtem ko je Latvijko Jeleno Ostapenko, najboljšo iz leta 2017, ugnala Američanka Sofia Kenin s 6:4, 4:6 in 6:3.

V drugi krog se je zanesljivo prebil velikan teniške igre iz Švice Roger Federer. Osmopostavljeni Švicar je na svojem prvem turnirju za grand slam po 16 mesecih premora - nazadnje je nastopil na lanskem odprtem prvenstvu Avstralije v Melbournu - po vsega uri in 30 minutah opravil z Uzbekistancem Denisom Istominom in ga premagal s 6:2, 6:4 in 6:3.

Na drugih današnjih obračunih v moški konkurenci, ki so bili doslej odigrani, ni bilo senzacionalnih izpadov, tako kot na nedeljskem uvodnem dnevu, ko se je poslovil četrti nosilec iz Avstrije Dominic Thiem.