501 ogledov

Boleč udarec za nemočno Cedevito Olimpijo

Alen Omić Zadar/Zvonko Kucelin
Košarkarji Cedevite Olimpije so v 23. krogu lige Aba izgubili z Zadrom s 65:88 (13:23, 31:47, 48:72).

Košarkarji Cedevite Olimpije so doživeli tretji zaporedni poraz v ligi Aba, hkrati pa drugega v tej sezoni proti tekmecu za četrto mesto. Zadar je tako tri tekme pred koncem rednega dela izenačil izkupiček Ljubljančanov 14-9.

Cedevita Olimpija bo v naslednjem krogu 23. marca gostila Mornar, v zadnjih dveh nastopih v rednem delu pa bo gostovala v Novem mestu ter pri Ciboni.

Zadar, ki je v seriji šestih zmag na sedmih tekmah, bo prav tako le še enkrat igral doma, in sicer proti FMP, ter gostoval pri Borcu in Partizanu.

Obračun v dvorani Krešimir Ćosić ni bil na ravni ekip, ki sta soseda na lestvici. Zadrčani so bili vseh 40 minut v ospredju, že prvo četrtino so dobili z razliko 10 točk, in so brez pretiranega napora prišli do pomembnih dveh točk.

Pri Ljubljančanih so največ točk dosegli Aleksander Šaškov (15 točk, 12 skokov), Zoran Dragić (13 točk, trojke 3:5) in Alen Omić (12 točk, 8 skokov).

1. Crvena zvezda      22  19   3  1959:1580  41
 2. Budućnost          22  17   5  1854:1670  39
 3. Partizan           22  16   6  2049:1674  38
 4. Zadar              23  14   9  1823:1731  37
 5. Cedevita Olimpija  23  14   9  1955:1931  37
 6. Mega               22  12  10  1885:1822  34
 7. Igokea             23  11  12  1795:1871  34
 8. Studentski centar  22  11  11  1893:1882  33