1226 ogledov

Dragić pripomogel k novemu rekordu Miamija

Goran Dragić
Slovenski košarkar je blestel na gostovanju v Oklahoma Cityju.

Košarkarska ekipa Miami Heat je v gosteh izgubila proti Oklahomi City Thunder. Goran Dragić je na parketu preživel 31 minut in dosegel 20 točk, štiri skoke in pet podaj. Najboljši strelec vročice je bil James Johnson s 23 točkami.

Pri domačih je z 29 točkami, 13 skoki in devetimi podajami blestel zvezdnik Russel Westbrook. Razigral se je predvsem v zadnji četrtini, v kateri je dal 17 točk in poskrbel, da je zmaga ostala doma.

Miami si je pred začetkom četrte četrtine priigral minimalno vodstvo s 66:64. Prav tako so se gostje s Floride v zadnji minuti približali le na dve točki zaostanka. Zelo dober večer je imel tudi domači košarkar Steven Adams, ki je 20 od skupno 24 točk, dal v prvih treh četrtinah. Adams je dodal še 12 skokov.

Oklahoma je s 44. zmago, ob 30 porazih, skočila na četrto mesto v razvrstitvi zahodne konference. Do konca rednega dela Miami čeka še devet tekem. Že v nedeljo bo gostoval pri Indiani, ki je v razvrstitvi vzhodne konference uvrščena dve mesti višje. Miami ostaja na za končnico varnem sedmem mestu vzhodne konference z 39 zmagami in 34 porazi.

Košarkarji Miamija so poskrbeli za nov rekord po številu trojk v rednem delu sezone. V lanski so jih dosegli 808, v prvem polčasu tekme z Oklahomo pa so zadeli že 809. Kar štirje košarkarji so prispevali več kot 100 trojk, poleg Dragića še Tyler Johnson, Josh Richardson in Wayne Ellington. Slednji jih je dosegel že več kot 200.

Končnico so si že zagotovile ekipe Toronto Raptors, Boston Celtics, Cleveland Cavaliers na vzhodu ter Houston Rockets in Golden State Warriors na zahodu. Brez možnosti za končnico pa so New York Knicks, Chicago Bulls, Brooklyn Nets, Orlando Magic, Atlanta Hawks na vzhodu in Sacramento Kings, Dallas Mavericks, Memphis Grizzlies in Phoenix Suns na zahodu.