15421 ogledov

Gogi prvič zaigral za Nets in navdušil že v nekaj minutah

Goran Dragić Profimedia
Goran Dragić se je vrnil po nekajmesečni pavzi.

Goran Dragić je prišel do prvega nastopa za Brooklyn Nets. Trener Steve Nash ga je na parket poslal v zaključku prve četrtine, igral pa je tudi na začetku druge, ko so gostje v Milwaukeeju tudi nadoknadili nekaj točk zaostanka za aktualnimi prvaki lige.

Nekdanji kapetan slovenske reprezentance se je izkazal že takoj po prihodu na igrišče. Najprej je zbral skok v obrambi, nato pa na drugi strani parketa zadel že svoj prvi met iz igre, s trojko je izenačil na 23:23.

Do konca prve četrtine je bil nato še polovično uspešen s črte prostih metov, v drugi pa je v protinapadu prodrl pod koš in lepo zaključil za vodstvo s 33:32.

Kmalu zatem je sedel na klop, zbral je nekaj manj kot sedem minut igre, v tem času pa je že prepričal številne navijače Brooklyna, ki so se hitro oglasili na twitterju. "Rekli so mi, da je z njim že konec. Boljši je kot Harden," je izjavil eden izmed njih, drugi komentar se je glasil: "Njegova prva tekma po dolgem času in izgleda tako dobro. Wow".

"Neverjeten je," svoje mnenje podal tretji uporabnik twitterja, četrti je menil, da bo Slovenec lepa okrepitev za ekipo. Oglasili so se tudi nekateri navijači Miamija, ki so obžalovali dejstvo, da Gogi zdaj igra za Brooklyn in ne več za Vročico s Floride.

Bucks so po odhodu Dragića znova prevzeli pobudo, ob polčasu pa vodili z 59:53.

A povsem drugačno je bilo nadaljevanje, izjemen je bil Kyrie Irving, slovenski veteran pa se je na parket vrnil slabe štiri minute pred koncem tretje četrtine, ko so Nets vodili z 89:78. Kasneje se je razlika precej zmanjšala, Khris Middleton je s trojko dve sekundi pred iztekom tretjih 12 minut Bucks približal na 93:96.

Odlično predstavo je še naprej kazal Bobby Portis, ki je z zaporednima trojkama Milwaukee v zadnji četrtini popeljal do prednosti s 101:100.

Goran se je na klop vrnil osem minut in pol pred koncem dvoboja z učinkom šestih točk, treh skokov, od tega je dve žogi ulovil v napadu, in dvema podajama.

V zadnjo minuto so z dvema točkama prednosti vstopili Nets, Andre Drummond je nato prednost z enim zadetim prostim metom še povečal. Štirinajst sekund pred koncem je imel Grayson Allen priložnost, da s tremi prostimi meti izenači rezultat, a je bil natančen le dvakrat za 118:119.

Da Nash zelo zaupa Dragiću, je Kanadčan pokazal s potezo, ko je Ljubljančana vrnil na parket v odločilnih trenutkih dvoboja. Goran je uspešno izvajal žogo iz avta, 9 sekund pred koncem pa je bil storjen prekršek nad Irvingom, ki je zadel oba prosta meta.

Po minuti odmora so znova poizkusili Bucks. Seth Curry je hitro storil osebno napako in tako preprečil morebitni met za tri točke, ki bi lahko prinesel izenačenje. Middleton je zadel dva prosta meta (120:121). Do konca je ostalo 7,7 sekunde. Dragić je še enkrat uspešno izvedel avt, tokrat sicer nekoliko tvegano s podajo na obrambno polovico igrišča, Irving pa je znova dobil na voljo prosta meta in zadel za 123:120.

Sledil je nov hiter prekršek, Jrue Holiday je zadel le v drugo. Enako se je zgodilo na drugi strani, Irving je spet poskrbel za +3. Giannis Antetokoumpo je bil nato uspešen dvakrat (123:124), čeprav se je zdelo, da je pri drugem metu želel zgrešiti.

Dve sekundi pred koncem je LaMarcus Aldridge prav tako s črte prostih metov poskrbel za končnih 126:123. Po dolgi podaji čez večino igrišča je sicer do žoge še prišel Antetokounmpo, vrgel trojko za izenačenje, a ni bil natančen.

Irving je dosegel 38 točk, na drugi strani je bil prvi strelec Portis s 30 točkami, zbral je še 12 skokov. Točko manj in dve ulovljeni žogi več je v svojo statistiko vpisal Antetokounmpo.

Strelski rekord Moranta, nov trojni dvojček Jokića

Do zmage je prišlo tudi moštvo Denver Nuggets, ki je doma s 115:110 premagalo Sacramento Kings. Nikola Jokić je k zmagi prispeval 18 točk, 11 podaj in 10 skokov, s čimer je prišel do 16. trojnega dvojčka v sezoni in 73. v karieri.

Ja Morant s strelskim rekordom kariere 46 točk in Steven Adams z 12 točkami in kar 21 skoki sta bila najbolj zaslužna za gostujočo zmago Memphis Grizzlies s 116:110 nad Chicago Bulls. DeMar DeRozan je za bike, ki so izgubili po šestih zaporednih zmagah, dosegel 31 točk, s čimer je še na deseti tekmi v nizu prispeval vsaj 30 točk.

Ekipa Boston Celtics je zmagala enajstič na zadnjih dvanajstih dvobojih. Tokrat je bila na gostovanju s 113:104 boljša od Detroit Pistons. Pri domači zmagi Atlante Hawks s 127:100 proti Toronto Raptors se je z 41 točkami izkazal Trae Young.

Vodilna ekipa vzhodne konference Miami Heat je prav tako zmagala. Prvo ime domačega uspeha s 133:129 proti San Antonio Spurs je bil Bam Adebayo s 36 točkami. Trener San Antonia Gregg Popovich bo tako moral še malo počakati na izenačenje rekorda zmag v rednem delu lige NBA. Trenutno je pri 1334 zmagah, eno za Donom Nelsonom.