22 ogledov

LA Lakers prizemljili prvake

los angeles lakers kobe bryant EPA
Košarkarji iz Houstona so na domačem parketu premagali Philadelphio s 93:87, Goran Dragić pa je v slabih 23 minutah za zmagovalce prispeval 11 točk in tri podaje. Milwaukee je v Chicagu izgubil z 91:110, drugi slovenski košarkar v ligi NBA Beno Udrih pa je v slabih 25 minutah v svojo statistiko vpisal 8 točk, 4 podaje in tri ukradene žoge.

Osrednja tekma je bila v Dallasu, kjer so branilci prvega mesta gostili jezernike iz Los Angelesa. Tekma se je končala z zmago kalifornijske ekipe, pri kateri je bil strelsko najbolj prepričljiv Španec Pau Gasol s 24 točkami. Izkazal se je tudi Andrew Bynum z 19 točkami in 14 skoki, "prva violina" Kobe Bryant pa je tekmo končal s 15 točkami. V domači zasedbi je bil najbolj učinkovit Nemec Dirk Nowitzki, ki je 25 točkam dodal še 12 skokov.

Rakete so na domačem parketu premagale goste iz Philadelphie. Najbolj učinkovit igralec domače ekipe je bil Argentinec Luis Scola z 19 točkami in desetimi skoki, v prelomnih trenutkih dvoboja pa je zablestel Kyle Lowry, ki je dosegel 13 točk in zadel morda odločilni trojki za dvajseto zmago teksaške ekipe v tej sezoni. V gostujoči zasedbi, sicer vodilni v atlantski skupini, je bil najbolj učinkovit 213 centimetrov visoki črnogorski krilni center Nikola Vučević z 18 točkami.

V vetrovnem mestu sta blestela Carlos Boozer in Joakim Noah. Prvi je Milwaukeeju zabil 20 točk, drugi pa je dosegel 13 točk, 13 skokov in deset podaj. Noah je po Artisu Gilmoru iz leta 1997 prvi center bikov iz Chicaga, ki je dosegel trojni dvojček. V gostujoči zasedbi je bil najbolj učinkovit Brandon Jennings z 20 točkami.

V Velikem jabolku, kjer je zavladala prava "Linmania", so kratkohlačniki brez večjih težav premagali goste iz Atlante z 99:82. Jeremy Lin, v tem trenutku bržkone najbolj vroč košarkar v ligi NBA, in njegovi soigralci so gladko opravili z gosti iz olimpijskega mesta in jim že na polčasu ušli za 25 točk. Lin je v svojo statistiko vpisal 17 točk in devet podaj, večji del zadnje četrtine pa je počival in s klopi za rezervne igralce spremljal 17. zmago svoje ekipe v tej sezoni. Njegov klubski soigralec in rekonvalescent Carmelo Anthony je vpisal 15 točk, v gostujoči zasedbi pa je bil najbolj učinkovit Jeff Teague s 16 točkami.