9337 ogledov

Luka po minuti in pol poškodovan z igrišča

Luka Dončić twitter
Košarkarji Dallasa dolgo nemočni brez Luke Dončića. Sledil je lov na tekmeca, ki se pa je v podaljšku končal neuspešno.

V Dallasu je bil na sporedu dvoboj, ki ga je domača franšiza označila kot boj težke kategorije za naslov najboljšega živečega slovenskega košarkarja (ob pripisu Kdor ne skače ni Slovenc!), kar pa se na žalost ni zgodilo. Goran Dragić je zaradi poškodbe namreč moral izpustiti tokratni obračun med Dallasom in Miamijem.

Nato pa je po dobri minuti in pol igre zavladala še tišina v dvorani. Luka Dončić je ob prodoru pod koš stopil na nogo Kendricku Nunnu in si grdo zvil desni gleženj. Rick Carlisle je takoj zahteval minuto odmora. Gledalci so nemo opazovali Slovenca, ki se je boril z bolečinami, nato pa na eni nogi odskakal proti garderobi. Ob Dončićevi poškodbi je bil na semaforju izpisan izid 6:2, edini točki Dallasa je dosegel Slovenec.

Tudi njegovi soigralci so bili šokirani, Miami pa je to izkoristil z vodstvom 13:2. Po petih minutah igre je Carlisle znova moral zahtevati odmor, Vročica je povedla z 21:7. A to ni pomagalo. Telički so bili brez svojega prvega igralca nemočni v napadu, po devetih minutah so gostje že vodili za 21 točk, prva četrtina pa se je kasneje končala z rezultatom 23:37. Kristaps Porzingis je sicer ob izteku časa zadel trojko s skoraj sredine igrišča za minus 14.

Vrnitev odpisanih

Enaka razlika je bila tudi po uvodnih minutah tretje četrtine, vmes je že znašala 24 točk, ko so domači košarkarji z nekaj zaporednimi koši prisilili v minuto odmora tudi gostujočega trenerja Erika Spoelstro. Vendar se nalet domačih ni ustavil. Razigrala sta se Porzingis in Tim Hardaway Jr., po trojki slednjega pa se je prednost Miamija prvič po polovici prve četrtine spustila pod mejo desetih točk (70:79).

V zadnjo četrtino se je vstopilo z izidom 81:91, ta prednost pa je bila po uspešnem metu za tri točke, ki ga je izvedel Maxi Kleber prepolovljena (90:95). Do konca je ostalo še nekaj manj kot devet minut.

Hardaway mlajši je kasneje zadel za 99:101, štiri minute in pol pred zadnjim piskom sirene pa je Kleber poskrbel za prvo vodstvo gostiteljev na tekmi. Sledila je še trojka Porzingisa za 107:103. Dvorana je ponorela, nekoliko pa jo je z metom za tri točke umiril Derrick Jones Jr. (107:106). Sledilo je nekaj neuspešnih napadov na obeh straneh.

Jimmy Butler je Miami vrnil v vodstvo za točko, a Hardaway Jr. je nato zadel trojko, minuto pred koncem rednega dela pa je prodor pod koš uspešno zaključil še Jalen Brunson za 112:108. Dragićeve soigralce je nato v igro vrnil Bam Adebayo, ki se je pod košem lepo otresel Porzingisa.

Butler se je izkazal z obrambo nad Brunsonom, slednji pa je storil prekršek, ko je prvi prišel do žoge. Zvezdnik Miamija je pol minute pred koncem zadel oba prosta meta za izenačenje na 112:112. Dallas je nato zapravil napad, Vročica pa je imela na voljo osem sekund. Butlerjev met se je ustavil na obroču, sledil je podaljšek.

Bam vseeno poskrbel za uspeh Miamija

Po Brunsonovi trojki je Dallas znova povedel za štiri točke, a je z enako mero odgovoril Tyler Herro, Adebayo pa je najprej pod svojim košem blokiral Porzingisa, nato ujel odbito žogo v napadu in z zabijanjem popeljal Miami do vodstva 119:118. Ob takšnem rezultatu sodniki deset sekund pred koncem podaljška niso dosodili prekrška nad Brunsonom, nato pa je sledila osebna napaka nad Butlerjem. Ta je netipično zanj zgrešil oba prosta meta, a je Miami iz težav z novim skokom v napadu rešil Adebayo.

Sledil je še en hiter prekršek nad Butlerjem, ki je bil tokrat natančen za 118:121. Carlisle je klical minuto odmora, na voljo je bilo še 5,7 sekunde. Brunson si je celo priboril odprt met za izenačenje, vendar je zgrešil. Jones Jr. je nato na drugi strani z enim zadetim prostim metom postavil končnih 118:122.

Pri domačih je Hardaway Jr. dosegel 28 točk, Porzingis je zbral 22 točk in 14 skokov. Pri Miamiju je 27 točk v svojo statistiko vpisal Butler, Bam Adebayo pa je v nekaj dneh prišel še do svojega drugega trojnega dvojčka v NBA karieri - 18 točk, 11 skokov, 10 asitenc ter po dve blokadi in ukradeni žogi.

Po tekmi so prišle prve informacije o stanju Dončićevega gležnja. Vsaj do zloma na srečo ni prišlo.

Vlatko Čančar pri zmagi Denverja nad Oklahoma Cityjem s 110:102 vnovič ni stopil na parket in je s klopi opazoval vragolije Nikole Jokića, ki je tekmo končal z 28 koši, 14 skoki in 12 asistencami. Za Oklahomo je 22 točk dosegel Dennis Schroder.

Novo zmago so dosegli tudi branilci naslova iz Toronta, ki so s 110:102 premagali Brooklyn. S 30 točkami se je izkazal Pascal Siakam.