1950 ogledov

Na koncu drama, Luka z odlično predstavo vseeno potopil Boston

Luka Dončić Profimedia
Košarkarji Dallasa so skoraj zapravili visoko prednost, a na koncu vseeno slavili s 113:108.

Luka Dončić in soigralci so se tokrat v gosteh pomerili z Boston Celtics. Kelti so v tej sezoni sicer pokazali precej manj od pričakovanega, pred dvobojem so zasedali šele sedmo mesto v vzhodni konferenci z razmerjem zmag in porazov 23-24. Prav tako sedmi je bil na Zahodu Dallas, ki je zbral 24 zmag in 21 izgubljenih tekem.

Gostje so tekmo tudi boljše odprli in povedli z 11:5, slovenski zvezdnik je hitro zbral štiri točke ter skok in asistenco, nad njim pa je bil tudi storjen prekršev v napadu, zakrivil ga je novi član Bostona Moritz Wagner. Po minuti odmora domačih je Luka zadel še trojko za +7. Takoj zatem je sedel na klop.

Ob njegovi odsotnosti se je prednost najprej stopila na točko, a so nato njegovi soigralci odlično nadaljevali in prišli do 26:16. Dobro je v napadu znova odigral Kristaps Porzingis. Po dveh izgubljenih žogah Dallasa in hitrih koših domačih se je v zaključku četrtine razlika prepolovila, z enim zadetim prostim metom je končni izid prvih 12 minut postavil Dončić, poskrbel je za 30:25. Luka je imel na svojem računu že 11 točk.

Po štirih minutah druge četrtine je Dallas z dvema zaporednima trojkama, prvo je zadel Dorian Finney-Smith, drugo pa novi mož pri Mavericks Nicolo Melli, povedel z 41:32. V drugi polovici četrtine je sledila še boljša serija košarkarjev iz Teksasa, tokrat so bili izza črte za tri točke zaporedoma natančni Dončić, Richardson in Jalen Brunson, prednost pa je poskočila na kar +19.

Luka je bil nezaustavljiv, do konca četrine je nanizal še osem točk, na glavni odmor pa odšel s 24. doseženimi točkami. Iz igre je zadel osem od devetih metov, njegov met za tri točke je znašal 5/6. K temu je dodal še štiri ulovljene žoge in tri asistence. Nihče od njegovih soigralcev ni presegel meje desetih točk, po devet sta jih dosegla Porzingis in Brunson. Mavs so ob polčasu vodili s 64:45.

Sredi tretje četrtine je gostiteljem uspel delni izid 8:0, a so gostje še vedno vodili za 15 točk. Trener Dallasa Rick Carlisle je zahteval minuto odmora. Razlika je nato ostajala približno enaka, s trojko Tima Hardawayja pet sekund pred iztekom četrtine so Mavericks povedli z 90:73. Luka je zbral že 31 točk.

Boston se ni predajal, po treh minutah zadnje četrtine so se Kelti približali na devet točk zaostanka. Pri 98:90 je Dončić po osebni napaki v napadu dobil še 10. tehnično napako v sezoni. Carlisle je Slovenca potegnil na klop.

Dallas je vodil le še šest točk, ko je slovenski zvezdnik slabe tri minute pred koncem zadel 'noro' trojko z velike razdalje za 104:95.

Boston je odgovoril z enako mero, Luka pa je ob izteku napada nato izsilil prekršek pri metu za tri točke in zadel dva od treh prostih metov za 106:98.

Pred zadnjimi tridesetimi sekundami je bilo 108:102. Maxi Kleber je nato zadel en prosti met, Kemba Walker na drugi strani trojko. Sledila je še izgubljena žoga, Marcus Smart pa je položil za 107:109. Ostalo je še 16 sekund. Po Dallasovi minuti odmora je preteklo pet sekund, po prekršku domačih pa je oba prosta meta za 111:107 zadel Brunson. Tokrat so se za posvet na klopi odločili pri Bostonu.

Walker je poskusil s trojko, a zgrešil, Smartu pa je uspel skok v napadu, nad njim je bil storjen prekršek. Zadel je en prosti met. Na drugi strani je bil natančneši Brunson, ki je z dvema prostima metoma zaključil tekmo.

Dončić je zbral 36 točk, 8 skokov in 5 asistenc (met iz igre 11/15, za tri točke 7/11, prosti meti 7/11), 21 točk je k zmagi dodal Brunson, 19 pa Porzingis.

Miami do druge zmage po Dragićevi vrnitvi

Z enakim razmerjem kot Boston (23-24) se je na gostujočo tekmo proti Indiani podal Miami. Goran Dragić je dvoboj znova začel v prvi peterki, v prvi četrtini pa je bil z devetimi točkami tudi najboljši strelec Vročice. Pacers so si sicer na začetku druge četrtine priigrali 10 točk prednosti, vendar ob glavnm omoru vodili le s 45:43.

Indiana je odlično odprla drugi polčas in hitro prišla do 15 točk prednosti, nato pa je sledil lov Miamija. Ta se je večkrat približal tekmecu, prvič pa je povedel slabih osem minut pred koncem tekme pri izidu 79:78. Zaključek se je odvijal po željah gostov, v zadnjo minuto so košarkarji s Floride vstopili s prednostjo 89:82. Prave možnosti za povratek Indiane ni bilo. Myles Turner je tri sekunde pred zadnjim piskom sirene svoje moštvo še pripeljal do treh točk zaostanka. Sledila je hitra osebna napaka, Jimmy Butler pa je zadel oba prosta za končnih 92:87.

Goran Dragić | Avtor: Profimedia Profimedia

Dragić je še na drugi tekmi po povratku odigral 24 minut. Tokrat je dosegel 12 točk ob metu iz igre 5/10, v statistiko je vpisal še tri skoke in dve podaji. Najboljši strelec Miamija je bil z 20. točkami Duncan Robinson, pri Indiani jih je 15 zbral Turner.