4791 ogledov

Na koncu vseeno drama, Luka vlekel razmajani voz

Luka Dončić Profimedia
Dallas še drugič zapored zmagal, tokrat je bil s 127:122 boljši od Minnesote.

Košarkarji Dallasa so tokrat gostili ekipo, ki je imela pred tekmo edina slabše razmerje med zmagami in porazi v zahodni konferenci od njih. Mavericks so v tekmo vstopil z desetimi zmagami in 14. porazi, Minnesota s šestimi zmagami in 17. izgubljenimi dvoboji. Wolves so sicer znova zaigrali brez prvega zvezdnika Karl-Anthonyja Townsa. Ta je v tej sezoni odigral le štiri tekme.

Tokrat je pri Dallasu v prvih minutah v napadu blestel Kristaps Porzingis, ki je dosegel kar 10 od 14 točk domačih. Luka Dončić je bil po rekordnem večeru, ko je proti Golden State Warriors zbral kar 42 točk, tokrat bolj zadržan. V prvih petih minutah, ko je pri izidu 14:14 sedel na klop, je zadel dva prosta meta za dve točki.

Latvijec je bil še naprej nerešljiva uganka za gostujočo ekipo, pri izidu 27:19, takrat se je na parket vrnil Dončić, je bil že pri 15 točkah in šestih skokov. Vajeti igre je ob počitku, ki ga je nato dobil Porzingis, v svoje roke prevzel Slovenec, prednost gostiteljev pa je hitro naraščala. Največja je bila prav ob koncu četrtine, z zvokom sirene je Luka poskrbel za 43:22.

Minnesota se je še v prvi polovici druge četrtine sicer približala na -14, a je Dončić podelil dve asistenci, prvo za zabijanje Dwighta Powella, drugo za trojko Treyja Burka (53:34). Po minuti odmora, ki jo je klicala Minnesota, je slovenski zvezdnik obsedel na klopi. Razmerje moči se ni veliko spreminjalo. Luka se je še enkrat vrnil na parket, do polčasa pa v svojo statistiko vpisal 10 točk, tri skoke, štiri asistence in ukradeno žogo. Po dveh četrtinah je bilo 71:51.

Drugi polčas so domači odprli nekoliko slabše, Volkovi so se približali na 12 točk zaostanka. Na polovici četrtine je razlika sicer že znova znašala 20 točk, ob odsotnosti Dončića pa se je Minnesota še enkrat približala na znosen zaostanek, tokrat na -13 tri minute pred koncem četrtine. Luka se je vrnil na parket, met mu še vedno ni stekel, je pa zato znova podelil nekaj podaj. Četrtina se je končala s 95:77.

Po dobri minuti in pol v zadnji četrtini je Ljubljančan zadel svoj prvi met za tri točke na tekmi in to proslavil z visoko dvignjenimi rokami. Dallas je povedel s 105:82.

Še enkrat se je ponovila zgodba iz prejšnje četrtine. Minnesota je izkoristila Dončićevo odsotnost s parketa in se na polovici četrtine približala že na 100:110. Luka je nato zadel najprej iz igre, kasneje je bil še dvakrat natančen s črte prostih metov, serijo šestih točk v treh napadih pa je zaključil s prodorom pod koš za 116:103.

V zadnje tri minute se je vstopilo z izidom 118:108, deset sekund kasneje je Dončić dosegel koš in nato zadel še dodaten prosti met.

Uspešen je bil tudi v naslednjem napadu, v tem obdobju je zbral kar 11 od  zadnjih 13 točk svoje ekipe, a je na drugi strani eksplodiral Malik Beasley.

Ta je v zadnji četrtini dosegel kar šest trojk, skupno pa 22 točk. Mavericks so izgubili še nekaj žog, v zadnjo minuto pa tako prišli le še s tremi točkami prednosti. Sedemindvajset sekund pred koncem je nato za 125:120 zadel Josh Richardson.

Beasley je na drugi strani naposled zgrešil, Richardson pa povečal vodstvo z dvema prostima metoma. Wolves so dosegli še en koš za končnih 122:127, za kaj več pa jim je zmanjkalo časa.

Luka je 14 od svojih 26 točk dosegel v zadnji četrtini, tako vlekel domači voz in nekako le poskrbel, da so se košarkarji iz Teksasa veselili zmage. Zbral je še osem skokov in pet podaj. Porzingis se je ustavil pri 27. točkah, 13. skokih in kar šestih blokadah, 24 točk je dosegel Tim Hardaway Jr.

Pri poražencih je Beasley zbral 30 točk, novinec Anthony Edwards pa 22.