184 ogledov

Aktualni prvaki zapravili prvo zaključno žogico

kevin durant Kevin Durant je dosegel 34 točk.
Košarkarji San Antionio Spurs so prvič premagali Golden State Warriors in izid v seriji znižali na 1:3.

Košarkarji Golden State Warriors niso izkoristili prve zaključne žogice za uvrstitev v drugi krog končnice lige NBA. Prvake je na domačem terenu premagal San Antonio Spurs s 103:90 in znižal izid v zmagah na 3:1.

San Antonio je vodil celo tekmo, v ključnih zadnjih minutah pa je Manu Ginobili dosegel 10 od svojih 16 točk. "Agresivna obramba je bila ključ do uspeha," je po tekmi povedal Argentinec.

LaMarcus Aldridge je zbral 22 točk in deset skokov, na drugi strani pa je bil prvi strelec Kevin Durant s 34 točkami in 13 skoki.

Na ostalih treh prizoriščih sinočnih tekem je rezultat poravnan na 2:2. Cleveland je v gosteh premagal Indiano s 104:100, Washington je bil boljši od Toronta 106:98, Milwaukee pa je ugnal Boston s 104:102.

Ključno vlogo pri zmagi slednjih je odigral grški zvezdnik Giannis Antetokounmpo (27 točk), ki je pet sekund pred koncem pospravil odbitek pod obročem. "Ta zmaga je neverjetna. Ohranili smo homogenost in se do konca borili za uspeh," je dejal Antetokounmpo.

Pri Milwaukeeju sta izstopala še Khris Middleton s 23 točkami in Jabari Parker (16 ), za goste pa je največ točk dosegel Jaylen Brown.

Indiana ni izkoristila priložnosti za vodstvo s 3:1. LeBron James je dosegel 32 točk, 13 skokov in sedem podaj, Kyle Korver jih je dodal 18, tako da se serija v sredo seli v Cleveland.

Washington je po zaostanku 0:2 dobil obe tekmi pred domačo publiko in se v Toronto odpravlja z 2:2. Gostje so ob polčasu vodili z 51:40, v nadaljevanju pa sta razliko naredila John Wall s 27 točkami in Bradley Beal z 31.