733 ogledov

Prvi Slovenec že na zaključnem turnirju

Beno Udroh Brian Roberts Žalgiris Olympiacos Epa Beno Udrih (levo) je na četrti tekmi četrtfinala zbral po štiri točke, skoke in asistence.
Znana sta prva udeleženca sklepnega turnirja četverice v elitnem evropskem košarkarskem tekmovanju.

Na četrti tekmi četrtfinalne serije je Žalgiris pred domačimi gledalci zanesljivo premagal pirejski Olympiacos (101:91) in se med najboljše štiri prebil z izidom 3:1 v zmagah. Svojo vlogo pri uspehu je odigral tudi slovenski organizator igre Beno Udrih.

Po izenačeni prvi četrtini so oslabljeni Grki popustili v drugem delu igre, domači pa so nato pred zadnjimi desetimi minutami povedli že za več kot 20 točk in srečanje pripeljali k zanje uspešnemu koncu.

Pri domačih sta bila najbolj učinkovita Kevin Pangos z 21 točkami in Edgaras Ulanovas z 20 točkami in devetimi skoki. Udrih je v 15 minutah ob polovičnem metu iz igre v statistiko vpisal po štiri točke, skoke in asistence. Za poražence je Vassilis Spanoulis zbral 19 točk in šest asistenc, Janis Strelnieks pa 17 točk.

Aktualni prvaki bodo branili lovoriko

Vesely Voigtman Baskonia Fener | Avtor: Epa Epa

V Beograd bo na Final4 potoval tudi Fenerbahçe, aktualni evropski prvaki so izkoristili drugo priložnost in slavili na parketu Baskonie (83:92) ter tako slavili s 3:1 v zmagah.

Do odločilne prednosti so Turki prišli v prvem polčasu, v nadaljevanju pa uspešno odbijali nalete borbenih Baskov.

Pri domačih je Vincent Poirier dosegel 14 točk, 13 jih je dodal Rodrigue Beaubois, 12 ob sedmih skokih pa Johannes Voigtman. Za zmagovalce je bil najbolj učinkovit Marko Gudurić z 22 točkami, eno manj je zbral Nicolo Melli.

Luka Dončić tiger tatu Elita Šport Športniki krepko presegli politike

V petek bosta imela zaključno žogico za uvrstitev na Final4 še Real Madrid (z Luko Dončićem in Anthonyjem Randolphom) proti Panathinaikosu ter moskovski CSKA proti mestnemu tekmecu Himkiju.