420 ogledov

Raketam zmanjkalo goriva, Rusinje premočne

slovenska ženska košarkarska reprezentanca EuroBasket Reševalni pas/Twitter
Slovenske košarkarice so končale svoje udejstvovanje na evropskem prvenstvu.

Košarkarice Slovenije so s porazom v kvalifikacijah za četrtfinale končale evropsko prvenstvo v Franciji. Premoč so morale priznati izbrani vrsti Rusije (75:93).

Slovenija drugič zaporedoma evropsko prvenstvo zapušča po dodatnih kvalifikacijah. Leta 2019 jo je v Beogradu zaustavila Belgija, letos pa je turnir v Strasbourgu končala z izkupičkom dveh zmag in dveh porazov. Naslednjo priložnost za izboljšanje zadnjih dveh dosežkov bo imela čez dve leti na domačem parketu, saj bo 39. evropsko prvenstvo potekalo v Izraelu, Celju, Kopru in Ljubljani.

Slovenija je sicer nadgradila dosežek s prejšnjega evropskega prvenstva v Srbiji, ko je tako kot v Pragi 2017 zbrala eno zmago, a je tokrat ob dveh lepih predstavah proti Turčiji in BiH pokazala tudi dva zelo bleda obraza. Belgija jo je nadigrala s 35 točkami razlike, Rusija pa z osemnajstimi.

mike tobey Videodokaz Šport Kar sta po dveh dneh poznanstva počela Dončić in Tobey, je šokiralo vse

Današnja tekma je bila praktično odločena že v prvem polčasu. Po slabem začetku (7:0 za Rusijo) je Slovenija nadaljevala še slabše. Tekmice so v prvi četrtini pobrale kar deset skokov v napadu in zlahka prišle do 15 točk prednosti. Še višjo razliko je Rusija naredila v drugi četrtini, ko je premoč pod obročema nadgradila z natančnimi meti z razdalje. Po šesti trojki je Rusija v 17. minuti vodila z 39:17, dve minuti kasneje pa je bilo že 46:19.

V drugem polčasu se razmerje sil ni spremenilo. Rusinje so imele vse vajeti igre v svojih rokah, tako da se razlika z izjemo nekaj kratkih minut ni spustila pod mejo dvajsetih točk.

Rusija je dobila skok z 41:31, imela je kar 28 podaj, zadela je trinajst trojk, štiri igralke pa so imele dvomestne številke. Za Slovenijo sta največ točk dosegli Shante Evans (21 točk, 8 skokov, met 7:9) in Eva Lisec (19 točk, 7 skokov, met 6:10).

"Rad bi čestital mojim igralkam, da so se borile do konca, vendar smo bili danes enostavno preslabi za to Rusijo. Rusinje so bile veliko boljši nasprotnik, izkoristile so vse tisto, kar mi nimamo. Presekale so nas že v začetku tekme, ko so kot po tekočem traku dobivale skoke v napadu. Dva dni smo govorili o tem, kako igrajo in se pripravljali, vendar je individualna kvaliteta danes naredila svoje. Zdaj bo čas za analizo. Glave ne smemo dati dol, čez dve leti bo nova priložnost za to generacijo. To je še mlada reprezentanca, ki lahko odigra skupaj vsaj še en olimpijski cikel. Ponosen sem na njih in njihovo delo."