133 ogledov

Real spet potolčen, Šiško na pragu izpada

Olimpia Milano Bayern München Reševalni pas/Twitter
S tekmama v Carigradu in Milanu se je nadaljevala končnica elitnega evropskega košarkarskega tekmovanja.

Košarkarji Anadolu Efesa in milanske Olimpie so prišli do vodstva z 2:0 v četrtfinalni seriji Evrolige in za nastop na zaključnem turnirju konec maja v Kölnu potrebujejo še eno zmago na preostalih treh srečanjih. Turki so znova nadigrali Real Madrid (91:68), Italijani pa so bili tokrat prepričljivo boljši od Bayerna (80:69).

Luka Dončić Vrhunski nastop Šport Luka odličen, Dallas prekinil slab niz

Real Madrid je na drugi tekmi v dveh dneh v Istanbulu nastopil brez glavnega orožja pod obročema Edyja Tavaresa in bil brez možnosti za uspeh. Prvo tekmo v torek je izgubil s 63:90. Doslej še nobena ekipa v Evroligi ni nadoknadila zaostanka z 0:2 v zmagah. Vasilije Micić je ob metu 5:5 za tri točke in 4:5 za dve točki dosegel 23 točk, Shane Larkin pa je zbral dve manj. Za Real je največ točk prispeval Trey Thompkins (17).

Goran Dragić Večna lestvica Šport Dragić prehitel tudi LeBrona, tako malo še manjka do tretjega mesta

Olimpia je prvo tekmo proti Bavarcem dobila v zadnji sekundi, tokrat pa je vprašanje zmagovalca praktično rešila že v prvem polčasu. Za Milančane je Kevin Punter dosegel 20 točk, na drugi strani pa je bil najboljši Wade Baldwin s 23 točkami. Žan Mark Šiško je za Bavarce igral 21 minut in dosegel 6 točk ob metu iz igre 3:4.

Anadolu Efes Real Madrid Evroliga Šport Šiško po preobratu poražen v zadnji sekundi

Preostala dva četrtfinala se bosta nadaljevala v petek. CSKA Moskva proti Fenerbahçeju vodi 1:0, Zenit pa je v sredo pripravil prvovrstno presenečenje in v gosteh premagal vodilno ekipo rednega dela Barcelono.