119 ogledov

Sonca niso uspela upočasniti Jokića

Nikola Jokić Profimedia
Denver Nuggets so brez Vlatka Čančarja po podaljšku premagali Phoenix Suns in se zavihteli na vrh zahodne konference.

Medtem ko je imel Luka Dončić znova zelo pomembno vlogo pri zmagi svojega moštva, pa Vlatko Čančar ni dobil priložnosti za igro na zadnji tekmi na božični dan. Čančarjeva ekipa Denver Nuggets je sicer izkoristila priložnost in se povzpela na vrh lestvice zahodnega dela lige. V izenačenem dvoboju s Phoenix Suns so po podaljšku zmagali s 128:125. Srb Nikola Jokič je za zmagovalce vpisal kar 41 točk ter po 15 skokov in podaj.

Jayson Tatum z 41 točkami in Jaylen Brown z 29 sta vodila Boston Celtics do zmage nad Milwaukeejem, s tem je Boston po 24. zmagi, ob 10 porazih, ostal vodilna ekipa NBA, Bucks pa so ostali pri 22 zmagah in imajo 11 porazov ter so na drugem mestu lestvice celotne lige. Tatum je poskrbel tudi za potezo tekme, ko je zabil prek grškega zvezdnika Giannisa Antetokounmpa, ki je končal s 27 točkami in devetimi podajami.

Branilci naslova prvaka, Golden State, so brez poškodovanega prvega strelca Stephena Curryja s 123:109 premagali Memphis Grizzlies, ki je sedaj na drugem mestu zahodnega dela lige. Jordan Poole je za prvake zbral 32 točk, preden je bil slabih deset minut pred koncem tekme po drugi tehnični napaki izključen ob vodstvu njegovega moštva s 106:89. Ja Morant je na drugi strani prispeval 36 točk, sedem skokov in osem podaj.

Philadelphia je za osmo zmago v nizu s 119:112 ugnala New York. Kamerunski zvezdnik 76ers Joel Embiid se je ustavil pri 35 točkah in osmih skokih, James Harden je dodal 29 točk in 13 asistenc. Julius Randle je 35 točk prispeval za New York Knicks, ki so doživeli tretji zaporedni poraz.

Izidi:
New York Knicks - Philadelphia 76ers       112:119
Dallas Mavericks - Los Angeles Lakers      124:115
(Luka Dončić: 32 točk, 9 asistenc, 9 skokov in 2 ukradeni žogi v 39:18 minute za Dallas)
Boston Celtics - Milwaukee Bucks           139:118
Golden State Warriors - Memphis Grizzlies  123:109
Denver Nuggets - Phoenix Suns              128:125 (podaljšek)