7515 ogledov

Zelo slabi novici za Dragića in Dončića

Kevin Durant Profimedia
Dragić v Atlanti ni igral, Dončić ob tretje mesto.

Kevin Durant je na gostovanju Brooklyna v Atlanti zabeležil nov osebni rekord v številu točk. Gostiteljem je nasul 55 točk, še 31 jih je dodal Kyrie Irving, a to ni zadostovalo za zmago, gostitelji so bili boljši s 122:115.

Goran Dragić za Nets ni igral, ekipa je za razlog navedla upoštevanje covid protokola. Pri domačih, ki so zmagali petič zapovrstjo, je Trae Young dosegel 36 točk. Brooklyn je po drugem zaporednem porazu padel na deseto mesto vzhodne konference, izgubil je vse možnosti, da bi se uvrstil med najboljših šest v vzhodni konferenci, ki imajo zagotovljen nastop v prvem krogu končnice.

Mrežice zdaj za zmago zaostajajo za Atlanto, ki je skočila na osmo mesto. To prinaša gostujočo tekmo s sedmim po koncu rednega dela sezone. Zmagovalec tega dvoboja bo napredoval v play-off kot sedmi nosilec, poraženec pa bo imel še eno priložnost v dvoboju z bolšim v obračunu med devetim in desetim. Brooklyn bi tako zdaj potreboval dve zmagi za končnico, Atlanti bi zadoščal že en uspeh na dveh tekmah.

Tudi pri Dallasu Luke Dončića ne morejo biti zadovoljni z razpletom sobotnih tekem v NBA. Golden State Warriors so namreč z zmago s 111:107 proti Utahu na lestvici Zahoda prehiteli Mavericks. Zasedba iz Teksasa je padla na četrto mesto, v zadnjih štirih tekmah bo morala zabeležiti zmago več od Warriors, če želi biti tretja.

Golden State je proti Utahu sicer po prvi četrtini zaostajal za 21 točk, za 16 pa tudi še v zadnji četrtini. A nato so Bojevniki košarkarje iz Salt Lake Cityja nadigrali s 24:4 v zadnjih osmih minutah. V tem nizu je Klay Thompson dosegel štiri trojke in končal pri 36 točkah, Jordan Poole jih je dodal 31.

Kaly Thompson | Avtor: Profimedia Profimedia

Charlotte Hornets.so doživeli pravi polom v Philadelphii, kjer so 76ers zmagali kar s 144:114. Joel Embiid je dosegel 29 točk, 14 skokov in šest podaj, Tobias Harris pa 23 točk, pet skokov in šest asistenc za gostitelje, ki so ob polčasu vodili le z 58:53. V tretji četrtini so nato dosegli 45 točk, v zadnji pa 41 za prepričljivo slavje.

Jimmy Butler (22 točk) in Kyle Lowry (19) sta vodila Miami Heat do zmage v Chicagu, kjer so Biki izgubili s 109:127. Miami je tako po seriji štirih porazov sestavil niz treh zmag in se utrdil na prvme mestu Vzhoda.

Cleveland Cavaliers, ki je na lestvici mesto pred Atlanto, je v New Yorku premagal odpisane Knicks s 119:101.