1767 ogledov

Zgodil se je najvišji poraz v zgodovini lige NBA

Oklahoma City Thunder Profimedia
Gledalci v Memphisu so videli igro mačke z mišjo.

Košarkarji Memphis Grizzlies so slavili zmago z najvišjo razliko v 75-letni zgodovini severnoameriške lige NBA. Ekipa iz ameriške zvezdne države Tennessee je s 152:79 in 73 točkami prednosti ugnala Oklahomo City Thunder. Doslej je bil ta rekord v rokah Cleveland Cavaliers, ki so decembra 1991 s 68 točkami prednosti porazili Miami Heat, izid je bil 148:80.

V Memphisu je devet od 12 igralcev domače ekipe doseglo dvomestno število točk, največ jih je zbral Jaren Jackson Jr. (27).

Pred 18.400 gledalci v Memphisu so domači že ob polčasu za prednost z 72:36 dosegli skorajda več točk kot Oklahoma na celotnem dvoboju. Vodili so tudi že za 78 točk, največ med vsemi ekipami po sezoni 1996/97.

"Ta rekord, to je res lepa stvar. Ponosen sem na fante, ki niso razmišljali drugače v drugem delu, grizli so naprej kljub visoki prednosti. Ves čas so bili osredotočeni na igro in motivirani, kar je sicer naš cilj na vsaki tekmi. Izredno igro so prikazali tako v napadu kot tudi v obrambi," je bil ponosen trener Taylor Jenkins.

dončić Lovi Dirka Šport Luka pred rekordom: zlahka ugnal Gasola, Minga, Jokića...

Drugi rekord večera pa je bil klubski. Igralci Phoenix Suns so s 114:103 premagali Detroit Pistons in zabeležili osemnajsto zaporedno zmago, kar je rekorden niz v zgodovini ekipe iz Arizone.

Toronto Raptors so premagali Milwaukee Bucks s 97:93, s tem je kanadska zasedba končala niz osmih zmag Bucks.

Košarkarji Chicago Bulls so v New Yorku ugnali Knicks s 119:115 in so na drugem mestu na vzhodnem delu, kjer zaostajajo le za Brooklyn Nets. San Antonio Spurs so s 114:83 v Portland odpravili Trail Blazers.