102 ogledov

Najhitrejši Espargaró, Quartararo izven deseterice

Pol Espargaro Espargaró Epa
Motociklisti so opravili s kvalifikacijami za VN Evrope.

Španec Pol Espargaró (KTM) bo začel s prvega startnega mesta na nedeljski motociklistični dirki v Valencii v kraljevskem razredu motoGP.

V kvalifikacijah za veliko nagrado Evrope je bil drugi njegov rojak Álex Rins (Suzuki), tretji pa Japonec Takaaki Nakagami (Honda-LCR).

Španec Joan Mir (Suzuki), vodilni v SP, je bil peti. Na 11. mestu je na mokri stezi končal Francoz Fabio Quartararo (Yamaha-SRT), ki v točkovanju prvenstva po 11 tekmah na drugem mestu za Mirom zaostaja za 14 točk.

Legendarni Italijan Valentino Rossi, ki se je vrnil v karavano po okužbi z novim koronavirusom, je v kvalifikacijah VN Evrope zasedel 18. mesto.

valentino rossi Zelena luč Šport Odlična novica za navijače Valentina Rossija

Kvalifikacije v najšibkejšem razredu moto3 je najbolje opravil Škot John McPhee (Honda), v razredu moto2 pa je zadnji boj za najboljša startna mesta dneva dobil Španec Xavi Vierge (Petronas Sprinta Racing).