131 ogledov

Zarco hitrejši od Marqueza

johann zarco Epa
Dirkači razreda motoGP so opravili s kvalifikacijami v Le Mansu.

Francoski motociklist Johann Zarco (Yamaha) je bil najhitrejši na današnjih kvalifikacijah pred nedeljsko dirko za VN Francije v Le Mansu.

Drugo mesto je zasedel aktualni svetovni prvak in trenutno vodilni v skupni razvrstitvi svetovnega prvenstva v razredu motoGP, Španec Marc Marquez (Honda).

Tretje mesto je v današnjih kvalifikacijah osvojil Italijan Danilo Petrucci (Ducati).

Pred nedeljsko dirko za VN Francije ima Marquez 12 točk prednosti pred Zarcojem in 20 točk pred Špancem Maverickom Vinalesom.

V razredu moto2 bodo iz prve vrste dirko začeli Italijan Francesco Bagnaia, Španec Xavi Vierge in Italijan Lorenzo Baldassarri, v najšibkejšem moto3 pa Španec Jorge Martin (Honda), Čeh Jakub Kornfeil (KTM) in Italijan Enea Bastianini (Honda).