1679 ogledov

Barça izpadla po 21 letih, Šeško med elitnih 16

Bayern München Barcelona Epa
Z izjemo ene tekme je končan skupinski del letošnje Lige prvakov.

V skupini E je Barcelona potrebovala zmago nad Bayernom v Münchnu, v kolikor bi Benfica doma pričakovano ugnala kijevski Dinamo. Slednje se je tudi zgodilo (2:0), medtem ko Katalonci niso bili kos Bavarcem (3:0) in prvič po 21 letih ne bodo sodelovali v izločilnih bojih Lige prvakov.

Barcelona je dobro začela, toda sčasoma je prevladal Bayern in povedel v 34. minuti po zadetku Thomasa Müllerja z glavo. Še pred odmorom je naskok z močnim strelom z razdalje povišal Leroy Sané. Končni izid je po dobri uri igre postavil Jamal Musiala.

Benfica je v Lizboni hitro strla odpor Dinama, za katerega je Benjamin Verbič igral do 64. minute. Po dobrih 20 minutah so domači z goloma Ukrajinca Romana Iaremčuka in Brazilca Gilberta vodili z 2:0 in mirno pripeljali obračun h koncu.

Josip Iličić snežni vihar Atalanta Villarreal Video Šport Iličić sredi viharja: nemogoče razmere v Bergamu!

Manchester United Young Boys Bern | Avtor: Epa Epa

V skupini F je švicarski Young Boys po remiju proti sila okrnjeni zasedbi Manchester Uniteda (1:1) obsojen na zadnje mesto, čeprav je bilo srečanje med Atalanto in Villarrealom zaradi močnega sneženja preloženo. "Boginja" za uvrstitev v osmino finala potrebuje zmago nad "rumeno podmornico".

Na Old Traffordu je "rdeče vrage" na začetku tekme do prednosti popeljal Mason Greenwood, še pred polčasom je izenačil Fabian Rieder. Ralf Rangnick je ob zagotovljenem prvem mestu temeljito premešal postavo, Švicarji pa niso zmogli izkoristiti svojih priložnosti.

Tekma v Bergamu bo, v kolikor bodo vremenske razmere in pripravljenost zelenice to dovoljevale, odigrana v četrtkovih večernih urah.

Porto : Atletico Madrid Video Šport Ulični pretep ali tekma Lige prvakov? V središču "masakra" tudi Jan Oblak

Salzburg Sevilla | Avtor: Epa Epa

V skupini G je Lille po zmagi nad Wolfsburgom (1:3) dobil do zadnjega kola odprt boj štirih ekip. Med elitno šestnajsterico je napredoval tudi Salzburg, potem ko je doma ugnal Sevillo (1:0).

Na Solnograškem je Benjamin Šeško za domačine igral od 66. minute, ko so Avstrijci po zadetku Noaha Okaforja že vodili, pri gostih pa je bil po dveh rumenih kartonih s strani slovenskega sodnika Slavka Vinčića izključen Joan Jordán.

Lille je v Nemčiji odbijal napade "volkov" in na drugi strani polnil mrežo. Za gladko zmago so zabili Burak Yılmaz, Jonathan David in Angel Gomes, tolažilni zadetek za domače, ki se poslavljajo od Evrope, je dosegel Renato Steffen.

Antoine Griezmann Liga prvakov Šport Drama se je končala po okusu Oblaka

Zenit St. Peterburg  Chelsea | Avtor: Epa Epa

V skupini H je Juventus doma pričakovano premagal Malmö (1:0) in osvojil prvo mesto, potem ko je Chelsea na gostovanju pri Zenitu prišel le do remija (3:3).

Juventus je za popoln izkupiček potreboval zgolj zadetek Moiseja Keana v 18. minuti, nato je rutinirano branil prednost in vpisal peto zmago.

Največ golov je padlo v Gazprom Areni, kjer so Londončani povedli z golom Tima Wernerja. Rusi so do polčasa izvedli preobrat po udarcih Claudinha in Sardarja Azmouna. V drugem polčasu je sledil še en zasuk, ko sta zadela Romelu Lukaku in drugič Werner. Zenit je v 94. minuti izenačil po natančnem strelu Magomeda Ozdoeva.