276 ogledov

Boleč poraz za Kevina Kampla

RB Leipzig Leverkusen Epa Farmacevti so visoko premagali rdeče bike.
29. kolo nemške nogometne Bundeslige se je sklenilo s srečanjem med Leipzigom in leverkusenskim Bayerjem.

V tekmi, pomembni v luči boja za Ligo prvakov, je Bayer Leverkusen v gosteh suvereno ugnal RB Leipzig (1:4) in se zavihtel na četrto mesto elitne nemške lige.

Kevin Kampl je za poražence odigral vso tekmo na sredini igrišča, proti svojim bivšim soigralcem ni igral vidnejše vloge.

Domači so začeli bolje in povedli prek Marcela Sabitzerja, gostje so izenačili v končnici prvega polčasa, ko je po protinapadu zadel Kai Havertz. V drugem polčasu so "farmacevti" dosegli še tri zadetke v razmaku 18 minut v režiji Juliana Brandta, Panagiotisa Retsosa in Kevina Vollanda ter gladko zmagali.

Augsburg Bayern Bundesliga Šport Bayern slavi že šesto leto zapored

Že v soboto si je Bayern München z zmago v Augsburgu (1:4) zagotovil šesti zaporedni prvenstveni naslov. Pet kol pred koncem imajo Bavarci pred najbližjim zasledovalcem Schalkejem že 20 točk prednosti.

Prav tako v soboto je Köln brez obolelega Dominica Maroha na sila pomembni tekmi v luči boja za obstanek doma le remiziral proti Mainzu (1:1) in ostal trdno zasidran v coni izpada.