347 ogledov

Cesar menjal Birso, Zajc podal za veliko zmago

Valter Birsa Epa Valter Birsa (levo) je s Chievom osvojil točko v Parmi.
V elitni italijanski nogometni ligi so v nedeljo odigrali šest tekem.

Parma je, z Leom Štulcem na klopi, doma prišla le do remija proti zadnjeuvrščenemu Chievu (1:1). Oba gola sta padla na začetku drugega polčasa. V 74. minuti so gostje ostali brez izključenega Fabia Depaolija, takoj zatem je Valter Birsa zapustil igro in svoje mesto prepustil precej bolj deenzivno naravnanemu rojaku Boštjanu Cesarju.

Real Madrid La Liga Šport Bledi Real ostal v stiku z vrhom

Empoli je gostil Bologno in prišel do pomembnih točk v boju za obstanek (2:1). Miha Zajc je za domače v igro vstopil v 55. minuti pri izidu 1:1 in v 80. minuti prispeval asistenco, po kateri je Antonino la Gumina zabil odločilni zadetek.

Genoa, pri kateri je bil Rok Vodišek na klopi, je kljub temu, da je od 11. minute igrala z deseterico, doma osvojila točko proti Spalu (1:1). Jasmin Kurtić je za goste odigral celotno srečanje.

Atalanta je brez Josipa Iličića, ki še vedno prestaja kazen zaradi rdečega kartona, zmagala v Vidmu (1:3). Za Udinese je zabil Kevin Lasagna, za goste je hat-trick vpisal Duván Zapata.

Oslabljeni AC Milan je gostil Torino in si na stadionu San Siro priboril točko (0:0), s katero je ostal na četrtem mestu lestvice, medtem ko so gostje skočili na šesto mesto.

Sassuolo si je na razburljivi tekmi razdelil plen s Fiorentino (3:3), čeprav je še v 89. minuti vodil s 3:1. Končni izid je v 98. minuti postavilo Kevin Mirallas.

NŠ Mura Triglav Kranj Prva liga TS Šport Mura ni osvojila Triglava, Aluminij pretrd za grofe