192 ogledov

Handanović do remija v Rimu, Birsa asistiral

Samir Handanović AS Roma Inter
V nedeljo so v italijanski Serie A odigrali šest tekem.

AS Roma je v derbiju kola gostila Inter in se dokopala do točke (2:2). Gostje so povedli z golom Keitaja Baldéja, nato pa do odmora branili vodstvo, po močnem strelu Aleksandrea Kolarova se je moral izkazati Samir Handanović, katerega vratnico je že pred tem stresel Alessandro Florenzi. Rimljani so v v 51. minuti zasluženo izenačili, z močnim strelom z razdalje je Handanovića presenetil Cengiz Ünder. Inter je še drugič povedel sredi drugega polčasa, po kotu je bil z glavo natančen Mauro Icardi. Veselje je trajalo le nekaj minut, po igri z roko s strani Marcela Brozovića je posledično najstrožjo kazen izkoristil Kolarov in postavil končni izid.

Oblak Girona Atletico La Liga Šport Oblak zakrivil enajstmetrovko, Barça na vrhu

Chievo je še naprej zasidran na zadnjem mestu lestvice, tokrat je prekrižal načrte favoriziranemu Laziu (1:1). Za vodstvo "letečih oslov" je v 25. minuti domiselno asistiral Valter Birsa, efektno je zaključil Sergio Pellissier. Za goste je v 66. minuti izenačil Ciro Immobile. Birsa je igral do 71. minuter, Boštjan Cesar je sedel na klopi.

Arsenal Premier League Šport Dan derbijev ponudil dramo in epske trenutke

Frosinone, pri katerem je Luka Krajnc sedel na klopi, je doma iztržil neodločen izid proti Cagliariju (1:1). Genoa je brez prispevka Roka Vodiška klonila pri Torinu (2:1). Sassuolo in Udinese sta si razdelila plen (0:0).

Že v soboto je Jasmin Kurtić zabil dva gola za remi Spala proti Empoliju (2:2), Juventus je dobil novo poglavje rivalstva proti Fiorentini (0:3) in se utrdil na vrhu lestvice, Sampdoria pa je gladko odpravila Bologno (4:1).