93 ogledov

Derbi med vodilnima ekipama lige odločil en sam zadetek

Inter : Juventus Profimedia
Inter po zmagi v derbiju povečal prednost pred Juventusom.

Nogometaši Interja so v derbiju 23. kroga italijanskega nogometnega prvenstva doma premagali Juventus z 1:0 in se s tem še bolj utrdili na prvem mestu prvenstvene razpredelnice. Pred Juventusom imajo štiri točke prednosti in tekmo manj, tretjeuvrščeni Milan pa še naprej zaostaja osem točk.

Tekmo je osem minut pred iztekom prvega dela odločil avtogol Federica Gattija, ki je po predložku z desne strani Nicola Barelle s prsmi nerodno posredoval in poslal žogo v mrežo za šesto zaporedno zmago Interja v vseh tekmovanjih.

Inter : Juventus | Avtor: Profimedia Profimedia

Drugi polčas je bil sicer boljši od prvega, obe ekipi sta imeli v njem nekaj polpriložnosti, Inter, ki je skozi vso tekmo dajal boljši vtis, pa tudi dve lepi. Gostujoči vratar Wojciech Szczesny je dvakrat odlično posredoval.

Velik boj se odvija za četrto mesto na lestvici. V tem sta danes pomembne točke osvojila Atalanta, ki je s 3:1 ugnala Lazio, dva gola je dosegel Charles De Ketelaere, enega pa Mario Pašalić, ter Napoli, ki je z 2:1 ugnal Verono. Branilce naslova je rešil gol gruzijskega zvezdnika Hviče Kvarachelije v 87. minuti.

Torino in Salernitana sta se razšla brez golov, v ponedeljek bo še tekma med Romo in Cagliarijem.